Menu

TrackMania² Stadium – Beta

Ubisoft a NADEO, tak tito dva velikáni herního průmyslu spojili své síly k tomu, aby vytvořili téměř totožný remake hry TrackMania Nations, který doslova dobyl svět počítačových her. Zkuste někde ve svém okolí najít někoho, kdo nikdy neslyšel o TrackManii, a myslím, že se vám to nepovede. TrackMania předběhla svou dobu hlavně systémem hraní, tj. free-to-play modelem, tedy hraním zcela zdarma. Tento systém hraní můžeme dnes znát z her jako je League of Legends, TERA, nebo Dota 2.

trackmania1

Pokračování legendární série je zařazeno do projektu ManiaPlanet, kde jsou zatím k dispozici pouze dvě hry, již zmíněná TrackMania a ShootMania, což je free-to-play online střílečka. Hry v tomto projektu jsou propojeny speciálními body tzv. Mania-Planets, což funguje jako univerzální platidlo ve hře. Body je možné si zakoupit v Mania obchodě, nebo je možné si je doslova vyhrát. Za každý závod obdržíte (podle umístění a času) určitý počet LP, což je něco jako vaše skóre. Po dovršení určitého počtu LP vám při restartu hry vyskočí tabulka, kde stojí např.: „Dosáhli jste 10 000 LP, připsali jsme vám 100 ManiaPlanets.“

trackmania2

Další z předností této hry je její hráčský žebříček, kde vidíte nejen své umístění ve světě, ale také ve své republice a dokonce i v kraji, ve kterém se nacházíte. Bleskové aktualizace ranku, kdy se vám hned po závodě zobrazí, o kolik jste si v žebříčku polepšili, a nádhernou grafiku, to považuji za nejlepší aspekty hry. 

trackmania3

To nejdůležitější, co činí tuto hru tak originální, je absolutně žádné zvýhodnění hráčů. U ostatních her si můžete pomoci nespočtem upgradů, vylepšení a já nevím čeho ještě. To v TrackManii prostě nejde a proto má každý hráč stejnou šanci na vítězství. Jediné, co si můžete ve hře upravit, je vzhled vašeho vozidla, ovšem ten nijak neovlivní jeho výkon, ani ovladatelnost. 

Co říci závěrem? Legendární hra s excelentní grafikou, která má určitě potenciál dotáhnout to ve světě gamingu hodně daleko. Vadí mi na ní pouze dvě věci, a to přeplněnost některých serverů, což způsobuje, že kolikrát nevíte, kterou formulku ovládáte, a základní vzhled formulek, kdy se automaticky po updatu nastavuje šedá barva.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama