Menu

Retro Hra Měsíce – Bat ‘n Ball

Bat ‘n Ball je jednoduchá hra, kde je vaším úkolem odrážet míček. Na hrací ploše jsou celkem 4 hráči, kteří pálkou chrání svoje hrady a pokud někomu letící koule prorazí stěny hradu, končí. Koule samozřejmě zrychluje a postupně přibývají i překážky na hrací ploše, takže nějaká variace tu je, i když minimální. Bohužel si nemůžu vzpomenout na jméno oné videohry, kterou se tato hra nechala inspirovat, ale princip byl stejný, jen se místo míče odrážel dračí plamen. Ale i v Bat ‘n Ball se nakonec koule změní v plamen, když dosáhne maximální rychlosti.

BB1

Celkem je ve hře 20 kol, ovšem to není zcela pravda. Každý level se ještě jednou opakuje po jeho dohrání, takže skutečný počet je asi 10. Během testování jsem se nedostal za level 13, takže to berte prosím s rezervou. Ve hře chybí hudba, což mi až tak nevadilo, ale zamrzí to. Pokud seženete nějakého retro kamaráda, můžete si zahrát dokonce ve dvou, což je o dost zábavnější, než sólo hraní. Grafika není nijak extrémně povedená, ale nedá se říct, že by byla ani extrémně příšerná. Prostě jde o malou hru, kde je jen to nejdůležitější a nic víc. Je to ale taky tak trošku škoda, protože díky tomu ode mě nedostane hra nijak vysoké Retro-Hodnocení. Jestli mám hře ale něco vytknout, pak je to pomalý rozjezd koule. Na začátku je to skutečný šnek, u jehož odpalování se budete nudit. Jakmile ale rychlost stoupne, je to už o něčem jiném.

BB2

Tato hra spatřila světlo světa již v roce 1994. Na svědomí ho má Button Software, což je, lépe řečeno byl, tým, skládající se z jednoho muže, jehož jméno je Andre van Wyk. Jedná se o jeho první PC hru, kterou se snažil prodat v rámci shareware, a přesně tu verzi máme také k dispozici pro vás. Původně vyšla hra pouze v Jižní Africe, což jistě nikdo z vás nečekal. Jak se ale začal rozšiřovat internet, dostala se hra do všech koutů světa.

BB3

Jen tak pro zajímavost uvedu i tehdejší nároky. Abyste hru rozjeli bez problémů, byla potřeba 16MHz rychlá 286, nebo rychlejší, s 512 KB RAM a VGA výstupem. Autor se dušuje tím, že na všech základních deskách běží hra stejně, pokud tedy nevyužijete tlačítko TURBO, které na dnešních PC už není, stejně jako zámek klávesnice. Někdy mi tyto staré vychytávky, díky kterým si člověk připadal jako frajer, chybí.

BB4

Pokud tedy chcete vyzkoušet tuto vykopávku, kterou jsem vyhrabal ze svého kouzelného Multi-Media CD z roku 1995, můžete ji stáhnout zde. Jedná se o shareware verzi hry, která je samozřejmě opět v instalačním balíku obsahujícím DOSBox, jelikož bez něj by to nešlo. Ve složce se hrou najdete i nějaké soubory navíc, které byly na MMCD. Jde o screenshoty ze hry a znělku Jamese Bonda ve stařičkém formátu MOD. Užijte si Bat ‘n Ball a retro hraní zdar…

Retro-Hodnocení: 4.5

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama