Menu

Evolve – tak nadupaná kooperativní akce tu ještě nebyla

Vývojářský tým Turtle Rock Studios určitě nemusíme dlouze představovat. Jen málo koho minula kultovní zombie série Left 4 Dead. Tato profesionální parta nadšenců do kvalitních počítačových her před námi ještě donedávna úspěšně tajila, že ve svém brlochu míchají ingredience k novému titulu nesoucí název Evolve.Vývojáři si ze Zombie titulu berou to nejlepší a navíc chtějí přidat nové prvky navyšující napětí a prohlubující zážitek z kooperativního hraní, jak tomu bylo právě u Left 4 Dead. Pokud si dobře vzpomínáte na systém úměrného navyšování obtížnosti ve chvílích, kdy jste s přáteli vzbuzovali dojem neporazitelnosti nebo na objevování bossů v souladu s křivkou napětí, tak podobný inteligentní koncept zaznamenáme i zde.

Netradiční pojetí lovu

Projekt Evolve hráčům představí netradiční formát akce, kdy na jedné straně stanou čtyři zástupci lidské rasy a na straně druhé jedno monstrum. Úkol je naprosto přímočarý. Lidé mají za úkol ulovit monstrum dřív než vyroste a stane se pro skupinku lidí nebezpečným protivníkem. Evolve předkládá na výběr hned z několika typů postav i monster, přičemž každá z nich je obdařena specifickými vlastnostmi.

evolve3

Při lovu je důležité se navzájem doplňovat a vytvářet doslova plně kompaktní tým. S bezhlavým nebo dokonce bezmyšlenkovitým střílením s absencí nápadu a kooperace se vám bude jen těžko vítězit. Propracovaný systém lovu a závislost na ostatních členech skupiny je skvělou ukázkou ambiciózního týmu Turtle Rock Studios, který dokáže do herního průmyslu přinést vždy něco nového.

Evolve – o čem to vůbec je

Hra předkládá pohled na lidstvo v daleké budoucnosti, které se zhostilo role nedobrovolného kolonizátora nově objevených planet. Celá politika je založena na těžbě surovin. každá z planet však není natolik benevolentní a někdy se brání.Celá řada monster útočící na většinu kolonií se stává nepříjemností číslo jedna. Zde přichází na řadu práce pro lovce, aby nastolili opětovný pořádek a ochránili těžební plány společně s pracovníky. Na kolik to bude těžký úkol nikdo neočekával, proto se před hrou pohodlně usaďte a zkontrolujte citlivost myši.

Vybrat si můžete celkem ze čtyř charakterově odlišných povolání

  • útočná postava assault
  • zálesák trapper
  • podpůrný hrdina support
  • doktor medic

evolve2

Spolupráce je klíč k úspěchu

A právě zde přichází na scénu kvalita spolupráce, od které se odráží celkové výsledky. Nejrůznější schopnosti lovců se totiž dají a zároveň se musí používat i na ostatní členy loveckého týmu. Můžete tak v případě potřeby vystřelit na kolegu štít, jenž ho na několik vteřin ochrání před útoky. Další účinnou zbraní se stává orbitální palba, která dokáže udělit masivní poškození všem bytostem v dané oblasti, proto je před vypuštěním nutné upozornit na cíl dopadu. Nabídka rozmanitého arzenálu a bojových schopností je opravdu širší, než se u bojových titulů vidí. Evolve tedy není jen pouhým vyvražďovacím titulem,ale je zde kladen důraz na maximální kooperaci, kde to bez komunikace zkrátka nepůjde.

I přes to, že formát 4 vs 1 působí nevyrovnaně, po vyzkoušení ulovit monstrum pochopíte, že tak jednoduché to zase nebude. Vzpomeňte si na Crysis3, kde se dva našlapaní vojáci. utkávali se 14 ti mariňáky. Evolve se na trhu objeví ještě letos a to jak na PC. Xbox One i Playstation.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama