Menu

Metal Gear Rising: Revengeance klepe na dveře PC komunity

Konečně je to tady, na scéně se objevuje dlouho očekávaný titul, který svým vzhledem, zpracováním i hratelností předčí nejnovější pecky a přes to jde o jeden rok starý počin vzešlý ze studia Platinum Games. Na tomto příkladu je krásně vidět, že když se věci dělají pořádně, vdechne se jim osobité kouzlo s dlouhotrvajícím účinkem.

metal-gear-rising-revengeance-16912-1920x1200

Metal Gear a hlavní hrdina Raiden byl doposud obávaným nakopávačem konzolových bastardků a v těchto vodách se mu dařilo nad míru dobře. Opěvné chvalozpěvy z kritického kouta a spokojenost zákazníků se odrazila i na prodejnosti dnes již úspěšného titulu. Předělávka pro fandy PC her byla skoro nutností. Ochutnávka přichází na pulty obchodů a opravdu se je na co těšit. Remake neutrpěl žádné vážnější zranění a k hráčům se tak dostává skvělá záležitost, která se prostě jedním slovem hraje perfektně. PCčkáři se nemusí bát zbytečně přemrštěných požadavků na hardware, dokonce si tuto pařbu zahrajete i s méně výkonným procesorem a grafikou.

Co vás na Raidenovi opravdu chytí

Metal Gear je již znám svými předlohami o hrozbě globálního konfliktu. Pro tentokrát tomu nebude jinak a pokud jste čekali procházku růžovým sadem, otočte se a pusťte si raději dobrodružství princezny Barbie. Zde se v hlavní roli utkávají dvě veličiny – meč a smrt.

Metal-Gear-Rising-Revengeance-game

Titul Revengance se netají tím, že dějovou linku a politické chvísty odsouvá na druhou kolej. Hlavní aspektem úspěchu se stává soubojový systém. Právě ten hráče posadí do křesla o něco hlouběji a zanechá v nich nesmazatelnou stopu, že hráli něco solidního. Zpomalené záběry, vyhýbání se útokům a krájení končetin nebo zběsilé přeskoky přes letící rakety – to už je opravdu něco. Adrenalinem se zde nešetří stejně jako zmasakrovanými těly. Platinum Games zvládla svou premiéru na jedničku pokud se pro příště pokusí vylepšit i dějovou linku, nebude už nic, co by se dalo vytknout.

 

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama