Menu

Arma 3 Adapt – Vojenská idylka s množstvím vad na kráse

Nedlouho po vydání první části kampaně pro vojenský simulátor ARMA dorazila část druhá, na niž mám dnes pro vás recenzi. Důrazně doporučuji přečíst si nejdříve první část o Armě Survive. Stejně jako v první části, stále hrajete za desátníka Kellyho, neohroženého amerického vojáka v nezáviděníhodné situaci. Příběh logicky pokračuje tam, kde předchozí část kampaně skončila. Desátník Kelly se po sledu minulých událostí probouzí osamocen na neznámém pobřeží. Z nedaleko ležící mrtvoly se linou podivné zvuky. Desátník Kelly bere jeho vysílačku a dozvídá se, že zbylí přeživší jsou nedaleko. Hlavně na začátku kampaně má příběh úžasný spád, hráč je nesen nápaditým dějem. Povedený začátek, kdy Kelly poznává nový ostrov odkázán zcela na sebe, se tvůrcům velmi povedl. Poté se však Kelly přidává k oddílu partyzánů a řada problémů je na světě.

arma3_adapt_screenshot_06Slabší náplň misí

V první řadě je hlavní neduh náplň jednotlivých misí. Rozumím, tvořit nápadité mise není žádný med. Jenže v Armě Survive byly všechny mise osobité a originální. V Armě Adapt mají mise, mírně řečeno, slabší náplň. Dále si musím rýpnout do stále více frustrující obtížnosti. Už v minulé recenzi jsem upozorňoval na drsnou obtížnost, avšak tam byla únosně vysoká. V Armě Adapt jsem si byl nucen snížit obtížnost na nejjednodušší a i tak jsem trpěl. Na druhou stranu, misí je opravdu hodně. To nepočítám ty vedlejší. Těch je skutečně hora, a jestli je budete chtít splnit všechny do jedné, natáhnete herní dobu Army Adapt o několik desítek hodin.
arma 3 - 2

Občas kulha umělá inteligence

V nové kampani není mnoho novinek. Tou nejpodstatnější je fakt, že ovládáte vlastní vojenský oddíl čítající několik mužů. Možná je to způsobeno tím, že jsem mizerný stratég, ale umělá inteligence spolubojovníků mi přišla otřesná. S týmem se absolutně nedalo spolupracovat a já byl tak nucen vybojovat většinu misí na vlastní pěst. A to v kombinaci s již zmíněnou vysokou obtížností vůbec nebylo snadné. Jednou jsem třeba zadal rozkaz k přesunu 100 metrů severně, načež se tři mí muži začali plazit na druhou stranu. Jindy jsem těžce zraněn volal medika o pomoc. Je jedno, kolikrát jsem prosil a volal, stejně mě tam neřád jeden nechal chcípnout. Všechnu tuhle pochmurnost a nespokojenost s Armou Adapt jsem ztratil na konci celé kampaně, kdy příběhová linka opět nabyla svých kvalit a úplný konec mi pak obrazně řečeno vyrazil dech.

Abyste rozuměli, Arma 3 Adapt vůbec není špatnou kampaní. Nabízí veliké množství misí, jak hlavních, tak vedlejších a stále skvělý příběh. Jenže zde byla spousta chyb a problémů, kterým jsem při hraní čelil, a proto si myslím, že Arma Survive byla lepší.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama