Menu

Vector – Nejsem otrokem systému. Střechy, třeste se

Mám rád hry, kde je možnost volného pohybu. Hry, kde se můžu dostat tam, kam je lidské tělo schopno se dostat. Ve známých kvalitních 3D titulech to funguje. Vector na to jde trochu jinak, nabízí parkour ve
2D. Hrajete za průměrného chlapíka, kancelářskou krysu, jenž s mnoha dalšími otročí pro vyšší hodnostáře. Našemu hrdinovi se jeho pozice nelíbí. Rozhodne se nechovat se, jak se po něm žádá. Nebezpečným skokem z budov kanceláří se vydává na zběsilý úprk před hodnostáři a jejich ochrankou, před systémem a vlastně před celým světem. Žene ho pocit svobody, touha být sám sebou. Jenže myšlenka sama o sobě nestačí, proti takové přesile musíte mít zbraň. Náš hrdina má své tělo, s nímž dovede dělat salta, přemety, skluzy a mnohametrové skoky do neznáma. Je to trochu zjednodušené, na tomto útěku si vystačíte s akrobacií.

2013-02-28-21.53.03

Běž jako o život

Náš hrdina a místa, po nichž se bude pohybovat, jsou celá černá. Okolí je barevné. Rek běží sám, vy máte pod palcem jen pár úkonů, jimiž jsou skok a skluz. Vše je o správném načasování. Běhy jsou opravdu jednoduché. I ty pokročilejší jsem dokončil bez větších obtíží. Problém nastává, jste-li perfekcionisti, co musí nasbírat všechny sběratelské předměty. V tomto případě si levely nejednou zopakujete. Stále však platí, že s trochou dovedností a trpělivosti dosáhnete svého. Sbírat můžete mince a kostky. Tedy, kostky vám žádné kredity nedají, ty potřebujete k dokončení levelu na 3 hvězdy. Za takovýto výkon obdržíte dodatečný kredit. Za kredit si dokupujete nové pohyby. Ty v určitých místech běhu stiskem správného tlačítka provedete. Jde o pohyby velice líbivé a impozantní. Skoky jako salto dozadu, spirálovitý seskok, rotace ve vzduchu nebo komplikované salto vpřed.

2013-02-28-21.51.01

Elegantně ovladatelné, impozantní na pohled

Hra je velmi svižná a dobře se hraje. Z parkouru ve 2D jsem měl strach, ale tady vše funguje s takovou elegancí, až mi ona třetí dimenze nescházela. Vector je slušně dlouhý i zábavný, zkrátka ideální pro nenáročné hraní a díky podpoře androidu i na cesty.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama