Menu

Euro Fishing – Lovíme s prutem

Ryba,ryby,rybníky

Stalo se vám někdy, že vás přepadla chuť třeba na pstruha na másle s kmínem? Já jí třeba zrovna mám. Nechme však zajít chuť na hotovou rybu. V této hře si můžete zkusit nějakou chytit a to i bez povolenky nebo drahého vybavení a to pěkně v klidu domova. Z kraje listopadu 2015 si vývojáři z Dovetail Games vydali Euro Fishing a hra dostala poslední update 31. března. Novějších simulátorů lovení ryb na Steamu moc není. Takže malá konkurence? Možná. Našel jsem akorát o rok starší kousek s názvem European Fishing, který dostal 3 kladné recenze a k tomu 15 záporných. Co se tedy stalo? Bylo by nefér, kdybych nezmínil, že u toho byli jiní vývojáři a to z teamu Funky Logic Studios. Hráči si neberou servítky a popisují totálně rozbitou hru ve které téměř nic nefunguje jak by mělo.  Jeden by řekl, že si z toho vezme někdo příklad a hru udělá pořádně. Tak proč nezačít už u názvu? Vezmeme název European Fishing a zkrátíme ho na lépe znějící Euro Fishing! Co je na lovení ryb v Evropě tak zajímavého? Podívejme se na to.

20160414124340_1

Prezentace rybolovu

Namlsala mě nadějně znějící slova oficiálního popisu hry: Euro Fishing vás ponoří do hluboké akcí nabité zábavy v kráse nejznámějších evropských jezer. Zkroťte svojí návnadu, nahození a taktiku. Zlepšete techniku a stanete se nejlepším rybářem. Toto je nejbližší varianta reálného rybaření z pohodlí vaší pohovky. Zní vám to pěkně? Mě rozhodně. Strávil jsem spoustu času lovem v theHunter simulátoru lovu zvěře na pevnině a tak bych se rád podíval i na ty vodní tvory. Poznámka: Nejsem zas tak zlý lovec a proto jsem si nyní vyměnil pušku za prut s navijákem! A nyní již k samotné hře. V menu vás uvítá tvorba rybáře a potom máte na výběr z jednoho ze čtyř módů. Academy, Go fishing, Life Tournament a Multiplayer. Co na tom může být složitého a tak jsem šel prostě hned na ryby a vybral Go fishing. Vyberete si jezero a výběr je solidní. Máte možnost výběru zhruba z pěti jezer. V popisku máte uvedenou základní poučku o výskytu ryb. Nyní již stojíte na stanovišti rybáře a v rukou máte prut a na tričku frajerské logo Euro Fishing. Můžete si přepnout i na pohled  z první osoby, což zvyšuje pocit skutečného rybáře.

20160414124556_1

Najdi si místo

Pokud se vám cokoliv nezdá a máte třeba pocit, že na vás fouká vítr nebo, že se na druhé straně jezera čeří hladina více, tak se můžete přesunout. Paradoxně tato část mě bavila nejvíc, jelikož grafická stránka mě velmi uspokojila. Procházet se kolem krásné vegetace plné trávy, rákosí, křovin a stromů. Kolem je rozhled do nejčastěji rozsáhlých polí, na které se však nemůžete jít podívat, protože mají plot nebo vám prostě najednou dojde, že jste vlastně na rybách a ne na turistickém výletě. Pokud by vás boleli nohy, tak si můžete vyzkoušet rychlo-cestování  u cedulí s mapou jezera. Zde si vybere jednu nejčastěji ze čtyř teleportů a vidíte i stanoviště na rybaření.

20160414125359_1

Nahoď, čekej, vylov

Jakmile jste spokojení s místem, tak si nastavíte typ návnady mezi kterým si můžete přepínat za předpokladu, že nemáte již nahozeno. Potom si určíte směr podle natočení hráče a dále úhel držení prutu. Jakmile máte pocit, že můžete nahazovat, tak stačí podržet tlačítko myši. Čím déle jej držíte, tak tím také nahodíte na delší vzdálenost. Nejde ani tak o to nahodit co nejdál, ale strefit se někam kde můžou být ryby. Hladina se občas zčeří a voda mírně šplouchne do vzduchu. Říkal jsem si. “ Vylovím si teď pořádného kapra!“ Čekám a čekám. ČEKÁM a sleduji vlnky, poslouchám ptáky a vidím trávu růst. Fajn řeknu si. Tady holt ty mrchy neberou. Balím si vercajk a hledám nové stanoviště. Cesta kolem krásné vegetace mě opět zklidní rozhozené emoce a mohu se opět těšit z toho adrenalinu až opět nahodím. Možná se ryby přesunuli do zadní části jezera kam více svítí slunce a ony se tam radostně vegetují. Jen ať si užívají ty poslední chvilky bezstarostného života pod vodou. Po delší procházce mám konečně svoje vytipované místo na dosah. Kolem nikde nikdo. Mám já to ale štěstí, že jsem si nedal Multiplayer. Nahazuji do míst kde se opět zčeřila hladina a objeví se nějaká hláška a ikona kamenů. Sakra je tu moc mělko a kameny lovit nehodlám! Nahazuji na jinou stranu kde to vypadá nadějně. Podobná hláška mě informuje, že jsem narazil na nový druh kamenů. Takže nezbývá než nahazovat tak dlouho, než se mi nesekne návnada na dně? Co když si mezitím ryby předali zprávy, že mám na ně políčeno? Po třetím pokusu nahodit a novém nálezu kamenů jsem to zabalil a usoudil, že lepší bude si doma udělat pizzu. Asi takto se cítím u většiny pokusů co jsem šel lovit.

20160414125838_1

Lovit, nelovit?

Nebojte se. Rybu se mi samozřejmě podařilo chytit, ale chce to obrnit se horou trpělivosti a snad i štěstí. Třeba k tomu sedne Franta z Horní Dolní a vyloví půl jezera. I to bych bral na zřetel. Multiplayer mi nefungoval, ale nakonec jsem to i ocenil. Rybolov je stejně především o klidu a samotě. Nakonec jsem si to rád zahrál, protože je to vskutku nádherný zážitek. Když vzdáte chytání ryb a sledujete hladinu a přemýšlíte o svým soukromých záležitostech, tak si skvěle si utřídíte myšlenky a navíc vám i klesne krevní tlak, což je v dnešní hektické době k nezaplacení. Největší výzvou bude nakonec plnění archivementů, protože pod hodnocením můžete vidět jaké vás čekají, což je taková třešnička na dortu. Z osobní sympatie dávám mírně nadhodnocených 57 %.

PS: Ten poslední archivement je luxusní!

 • Krásný úlovek – Chyť svou první rybu
 • Chytil jsem se – Chyť 50 ryb
 • Velký výlov – Chyť 100 ryb
 • Plot z plotic – Chyť 50 plotic
 • Lovec trofejních plotic – Chyť trofejní plotici  0 / 1,361
 • Zásoby na Vánoce – Chyť 50 kaprů
 • Lovec trofejních kaprů – Chyť trofejního kapra 0 / 13,608
 • Líní líni – Chyť 50 línů
 • Lovec trofejních línů Chyť trofejního lína  0 / 4,082
 • Cenění cejni – Chyť 50 cejnů
 • Lovec trofejních cejnů – Chyť trofejního cejna  0 / 4,536
 • Sumec sumárum – Chyť 50 sumců
 • Lovec trofejních sumců – Chyť trofejního sumce – 0 / 11,340
 • Lovec jezerních příšer – Chyť rybu, která váží přes 40 kg 0 / 40,823
 • Svině klouzavý – Nechej si uplavat 25 ryb
Ryba,ryby,rybníky Stalo se vám někdy, že vás přepadla chuť třeba na pstruha na másle s kmínem? Já jí třeba zrovna mám. Nechme však zajít chuť na hotovou rybu. V této hře si můžete zkusit nějakou chytit a to i bez povolenky nebo drahého vybavení a to pěkně v klidu domova.…

Playhit recenze

Euro Fishing - 57%

57%

Hodnocení redakce

Když vzdáte chytání ryb a sledujete hladinu a přemýšlíte o svým soukromých záležitostech, tak si skvěle si utřídíte myšlenky a navíc vám i klesne krevní tlak, což je v dnešní hektické době k nezaplacení.

Hodnocení čtenářů: 3.65 ( 1 hlasů)
57

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama