Menu

MXGP2 – The Official Motocross Videogame: Recenze

..Na dvou kolech

Svět motokrosu nás provází na televizních obrazovkách a občas zavítá i na PC a konzole. Ne jinak tomu je i v případě MXGP2 – The Official Motocross Videogame od vývojářů Milestone S.r.l. Ke hře mi byly dodány i dva DLC s názvem Cairoli Replica Equipment a Villopoto Replica Equipment, každý v ceně 1,99€, které přidají slušné nové výstroje. Další přídavky můžeme očekávat vzhledem k Season Pass. Oficiální licenci, závodníci a tratě se vrací již podruhé, tak se na to podívejme.

20160408124859_1

..Na startu

Hra vás intuitivně provede do menu a cestou si vytvoříte svého jezdce. Jméno a pod kým chcete jezdit. Dále tu máme nějaké ty úpravy vzhledu a potom vaší výstroje. Doporučuji nepřeskakovat tutoriál i když jsem si myslel, že ho nebudu potřebovat. Na výběr je hned několik módů hry. Vybavení a lepší stroje vás budou stát peníze ze závodů, čili právě ty slouží jako veliká motivace. Nejvíc jsem si paradoxně oblíbil volnou jízdu, kde si můžete zkoušet jezdit na čas sám se sebou. Proč tomu tak je? Při klasickém turnaji kdy se trať vrhne spousta motorkářů na mě dolehl skvělý pocit závodů. Potíže nastali již s prvními zatáčkami. Ovládání je na mě až příliš citlivé. Stačí letmé zmáčknutí A a D na zatočení a mašina se vám natočí skoro o 180 stupňů. Bohužel jsem díky tomu šel brzy na to trénovat sám a stále s tímto neduhem bojoval. Když pak většinou končíte jako poslední, tak přemýšlíte kde je chyba. Tratě mají spousty zatáček a také není moc prostoru na manévrování. Potom se buď přetočíte moc a nebo vyletíte z tratě. Možná se jen musím naučit dostatečně brzo brzdit.Výhodou může být to, že se ihned objevíte zpět na trati. Je to fajn a myslím, že ideální systém pro dnešní hráče. Osobně mám však rád styl kdy se můžete sami resetovat zpět na trať stisknutím dané klávesy a nebo se prostě dostat zpátky na trať i za cenu ztráty pozice v závodě.

20160408125014_1

..Krása prostředí

Graficky se jedná a mírně nadprůměrnou záležitost. Pěkně se na to dívá a optimalizace je solidní. Pro autentičtější zážitek tu máme pohled jak zpoza jezdce tak i přímo výhled z jeho očí. Při této realistické kameře se mi trochu zvedal kufr, protože celý obraz se často chvěje a mění směr. Poslední kamerou je pohled na motorku ze předu, kdy můžete kontrolovat situaci za sebou a jiné využití jsem to v nenašel. Kolem tratí máme diváky i na tribunách a také reklamy například na GoPro kamery, UFO, Monster, KTM. Efekty odletujícího bahna za vaším strojem a pohled na vlající část z částečně zamazané výstroje jsou pak třešničkou na dortu. Tratí máme celkem 18, což představuje dostatečnou možnost se vyřádit dle vaší chuti. Potěší i možnost jízdy v noci, která se však podivně skoro na grafice neprojeví. Jistě, máme tu noční pozadí oblohy, ale kromě rozsvícených světel kolem trati je celkové nasvícení přehnané. Myslím, že autoři se s tím nechtěli zalamovat a neinvestovali svůj čas do hry světla a stínů.

20160408134447_1

..Dodatek

Nesmím opomenout tu pro mnohé stěžejní část hry a tou jest Multiplayer. Při pozvání kamarádů ke hraní se jistě zábava násobí. Tak, či tak mám ze hry rozporuplné pocity a je mi to až líto. Různé kazící drobnosti a náročnost, ale zároveň spousta tratí, mašin a jezdců. Při hraní jsem si vzpomněl na staré dobré Motocross Madness, které mě tehdy hodně bavili díky otevřenému prostředí. Zde je člověk skoro jak v kleci, ale tak tomu však bývá obvyklé ve skutečném motokrosu. S hodnocením se zastavím na 68% a doporučuji spíše skalním příznivcům motokrosu.

..Na dvou kolech Svět motokrosu nás provází na televizních obrazovkách a občas zavítá i na PC a konzole. Ne jinak tomu je i v případě MXGP2 - The Official Motocross Videogame od vývojářů Milestone S.r.l. Ke hře mi byly dodány i dva DLC s názvem Cairoli Replica Equipment a Villopoto…

Playhit recenze

MXGP2 - The Official Motocross Videogame - 68%

68%

Hodnocení redakce

Tak, či tak mám ze hry rozporuplné pocity a je mi to až líto. Různé kazící drobnosti a náročnost, ale zároveň spousta tratí, mašin a jezdců.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
68

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama