Menu

Od příštího roku se na trhu objeví levnější tablety

Českem se poslední týdny prohání informace o dalším zdražování potravin a energií. Od Nového roku se ale bude také zlevňovat, a to konkrétně na poli tabletů a ultrabooků.

V současné době můžeme na trhu najít mnoho počítačových tabletů, které jsou cenově dostupné i pro nižší vrstvy. Ty se často pohybují kolem 1500 Kč – 2 000 Kč, většinou jsou ale od výrobců, kteří do tohoto odvětví zasáhli pouze okrajově a ve své nabídce mají pouze nejlevnější zboží. Po 1. lednu se má ale vše změnit. Mezi „levné“ tablety by měly zasáhnout i skutečné špičky v oboru. Ty doposud vyráběly pouze drahé produkty, které ale bezesporu nabízely prvotřídní kvalitu. Skutečnost, že se pustí i do nižší sorty má za následek samozřejmě snížení kvality. Největší změna by měla být patrná na dotykovém displeji, který bude mít o něco horší pozorovací úhel nebo věrnost barev.

 

cz_GT-P5110TSEXEZ_001_Front

samsung.com

Za necelých 14 dní bychom tak měli mít postupně možnost většího výběru u známějších značek – zda vysokou kvalitu, nebo nižší cenu.

Na začátku jsme zmínili také ultrabooky, takže bychom na ně neměli zapomenout. Jason Chen z Intelu poslal do světa zprávu, že tyto kompaktní pracovní nástroje by měly být zlevněny o stovky až tisíce korun. Toho výrobci docílí použitím levnějších materiálů, jako je nahrazení kovu slitinou plastu s hliníkem.

A jak se levnější produkty uchytí na českém trhu? Nechme se překvapit.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama