Menu

Nový Xbox bude vyžadovat stálý přístup k internetu

Před necelým týdnem vydal magazín Edge novinky o chystané konzoli Playsation 4. Tentokrát nám tento magazín přináší novinky o připravovené konzoli Xbox.

Bez internetu už ani krok!
První novinkou, která bude pro hodně lidí zřejmě i nepříjemná a nemilá, je, že nový Xbox bude podle nových informací vyžadovat stálé připojení k internetu. Je to především z důvodu vylepšení Xbox Live, kdy bychom měli být ještě lépe propojeni se svým účtem. Pro některé uživatele může být tato novinka výhrou a příjemnou zprávou, pro jiné to může být spíše ke zděšení a to hlavně pro ty, kteří mají pomalejší připojení k internetu, nebo chtěli konzoli využívat někde, kde není dostupný internet.

Rozlučte se s bazarem
S připojením k internetu souvisí i prodej her. Vydavatelům, především těm větším, už nějakou chvíli vadí bazarový prodej her. S příchodem nové konzole by se tomuto „negativnímu jevu“ mělo zamezit. Hry se budou stále vydávat na discích, přesněji na Blu-Ray s kapacitou 50GB, ale k tomuto disku dostanete aktivační klíč, se kterým si hru doslova svážete s účtem. Aktivační klíč lze použít pouze jedenkrát a právě tímto chce Microsoft tvrdě bojovat proti bazarovým hrám.

Nový Xbox – slabší než Playstation 4?
Konzole se generace po generaci přibližují čím dál tím více ke stolním počítáčům. I přesto, že ani Xbox nezahálel, by ale podle zdrojů měla být konzole od Sony výkonnější. Nový Xbox bude mít osmijádrový x64 procesor od společnosti AMD s taktem 1,6 GHz pro každé jádro. Xbox bude obsahovat 8 GB operační DDR3 paměti a grafický čip D3D11.x s taktem 800 MHz. O velikost pevného disku nebyla zatím velká zmínka, ale měli bychom očekávat větší úložiště, než kolik nabízí současná konzole.

Ani Kinect nebude pozadu
Když se řekne Xbox, hodně lidí si k němu přiřadí i pohybový senzor Kinect. S novým Xboxem nezahálí ani Kinect, který by měl být vylepšený. O nové verzi Kinectu se ale moc nemluvilo a tak prozatím netušíme, co vše bude na pohybovém senzoru vylepšeno a co lze od něho nově očekávat. Prozatím to vypadá, že si nové vlastnosti a vylepšení Kinectu budeme muset vyzkoušet sami.

Podle infromací budou obě konzole více podobné počítačům, ale Playstation 4 by měla být výkonnější, lépe ovladatelná, přívětivější k vývojářům a bude obsahovat vylepšený ovladač (více informací o chystaném Playstation 4 naleznete ZDE). Tyto věci by mohli být pro nový Xbox zásadní a do budoucna i osudové. Playstation 4 by se měl představit 20. února, Xbox bude uvěřejněn pravděpodobně později, otázkou je kdy. Nejspíše se tak stane na E3, ale to je jen odhad.

Vše je samozřejmě prozatím spekulativní, i když momentálně již mnohem méně, a obě konzole můžou stále překvapit. Nemá smysl dělat předčasné závěry, a tak uvidíme, jak se vše ještě vyvrbí a možná budeme i překvapeni.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama