Menu

Age Of Empires II HD

Vezmu to tentokrát trošku stručněji. Je pravda, že původní hratelnost zůstala zachována, což je i logické, jde přece jen o HD předělávku. Všechno je stejné, jenom hezčí, propracovanější a širokoúhlé. Jenže na rozdíl od originálu tomuto HD remixu chybí podpora hry přes LAN. Proboha proč? Chápu, že je děsně cool hrát po netu, ale většina LAN akcí, které se konají na chatách, zkušebnách a jinde, je bez pokrytí netu a tak nezbývá nic jiného, než LAN. Proto se to jmenuje LAN párty, ne internet párty, a je to důvod, proč zůstat u původní verze, která mimochodem pochází z roku 1999. Samozřejmě jde o přesun pod Steam, kvůli kterému doznal multiplayer změn. A to tak trochu k horšímu, protože hra se laguje a nechybí samozřejmě i bugy, které hraní znepříjemňují. O další důvod víc, proč zůstat u původní verze. Ovšem přesun pod Steam přinesl podporu Steam Workshopu, což může zajímat kreativnější jedince z řad hráčů.

AoK-1

Takže zatím je to celkem nerozhodně, hra má svá pro a proti. Bohužel budeme pokračovat v tom druhém, ale na hodnocení to bude mít minimální dopad. Menu je očividně přímo z původní hry, protože FRAPS ho nezachytí. Některá okna jsou špatně přeorientována, tedy alespoň u mě. Jde o to, že mám monitor v poměru 16:10, ne 16:9, proto se okno s nápovědou a některá jiná okna roztáhnou příliš moc. A teď něco zajímavého. Ve hře se objevil bug, který znemožňoval některým hráčům pokračovat v kampani z rozšíření Age Of Kings, když našli druhou relikvii, protože hra spadla. Skupina crackerů z RELOADED však přišla rychle s patchem, takže na problém zareagovali dřív, než Hidden Path Entertainment. Ale jak říkám, jde pouze o zajímavost, nenavádím vás k trestným činům, nebo nic podobného (pro případ, že by si někdo chtěl stěžovat).

AoK-2

Age Of Empires II HD je dostupný pro PC přes službu Steam. Poslední vtipná pasáž této recenze je cena. 18,99€, tedy téměř 500 Kč, je opravdu něco. Pokud si připlatíte o chlup víc, přesněji 650 Kč, dostanete navíc i Age Of Empires 3 v jednom balíčku. Za ty samé peníze, pokud budete mít štěstí na prodejnu, se dá sehnat Age Of Empires 1 a 2 v GOLD edici + Age Of Empires 3. I s poštovným z eshopu vás to vyjde o něco levněji než 650 Kč, takže pokud dokážete oželet o chlup hezčí grafiku u druhého dílu, je to asi lepší volba. Jenže jde o starší hry, takže jejich podpora na moderních PC nemusí být nejlepší, ale pořád budete mít za tu samou cenu všechny 3 díly série a hezky v krabici, místo digitálních dat a zbytečných achievementů, o které byla hra samozřejmě “obohacena“.

AoK-3

Volba je samozřejmě na vás. Tak jako tak jde o dobrou strategii, ať už HD nebo ne, o tom žádná, ale protože jde podle mého o zbytečné okrádání hráčů, musím hru potrestat na hodnocení. Stratégové to snad chápou, ví, o co jde a nebudou se za to na mě zlobit. Pokud by cena byla přiměřená, bylo by hodnocení o celé 2 body vyšší.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama