Menu

Časopis LEVEL má nového vydavatele. Nidko neví, co bude dál

Mnohým herní časopis Level přirostl k srdci. Bohužel pro ty, kteří si tento časopis rádi pročítali vyšla před pár dny zpráva, že vydavatelství Burda Praha ukončila vydávání časopisu Level. Vydavatelství značku prodalo. Podle některých zdrojů je novým majitelem firma Naked Dog s.r.o., kterou vlastní  Ondřej Průša (čtyři roky byl šéfredaktorem Levelu – do května 2007). Tato informace nebyla ale potvrzena.

level_230_2_20130503_1422513940

 „Dnes v 10:40 zveřejnilo naše vydavatelství Burda Praha tiskovou zprávu o tom, že po 230 číslech a bezmála osmnácti letech ukončuje vydávání časopisu Level,“ napsala redakce Levelu v pátek 3. května na Facebooku.

Redaktoři v souvislosti s tím uspořádali on-line tiskovou konferenci, při které situaci dále přiblížili. „Časopis Level pod křídly Burdy končí. Nicméně značka byla prodána dál, jinému majiteli. A my informace okolo situace nemáme,“ řekl Zdeněk Princ, který patřil mezi redaktory Levelu..

Redaktoři časopisu LEVEL ale skončit v plánu nemají, s čímž nás ujišťovali i v konferenci na Youtube. Naopak, protože práce na časopisu LEVEL pro ně zřejmě končí, mají v plánu plno nových věcí. První velkou  změnou během  následujících měsíců projde herní magazín Hrej.cz. Ten by měl dostat zcela nový design. Redaktoři mají také v plánu vytvořit nové pořady na Youtube. Prozatím nechtějí nic přibližovat, neboť nemohou a ani zatím nechtějí, takže uvidíme.

To, že redaktoři nemají v plánu zcela skončit se vším nasvědčuje i reakce na komentář po konferencí „Držím palce, chlapi. Byla by zatracená škoda o vás přijít,“ kterou napsal Tomáš Hajduk, čtenář časopisu. Reakce od Redakce byla následují „Nehodláme to balit, spíš naopak! :)

„Pochopitelně teď nemůžeme mluvit za společnost, která Level vlastní a bude mít s časopisem třeba jiné plány. To už si oznámí sama prostřednictví nějaké vlastní tiskové zprávy,“ prohlásil během tiskové konference Tomáš Krajča.

Jak přesně krok ovlivní stávající předplatitele prý není jasné. „Co se týče předplatitelů, informace se dozví z dopisu uvnitř časopisu a budou pravděpodobně kontaktováni novým majitelem značky Level,“ píše ještě redakce na Facebooku.

LEVEL vycházel osmnáct let a jeho prodání novému majiteli vyvolalo plno reakcí. Především pod konferencí na YT lze najít plno podporujících komentářů „Držte se, máte mou podporu. Na Levelu jsem vyrůstal, Vaše videa jsem začal sledovat teprve nedávno a jde Vám to moc dobře. Jen tak dál,“ napsal Oldřich Mládek, čtenář časopisu LEVEL.

Poslední díl původního časopisu vyjde s plnou hrou Alan Wake. 230. číslo vyjde s menším zpožděním, přesněji začátkem příštího týdne.

 

Přední strana 230. čísla:

230_Cover(a)Stoky.indd

 

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama