Menu

Catapult King

Máte rádi boření všeho kolem sebe a zejména sestřelování rytířů, kteří se vám neustále vysmívají? Pokud ano, tak je pro vás Catapult King ta pravá hra, která nesmí chybět na vašem mobilním telefonu, nebo tabletu. Hra vychází z modelu slavných a oblíbených Angry Birds, akorát není tak masově propagována, jako zmínění rozlobení ptáci. Proč si právě tuto hru nainstalovat do svého zařízení, to se vám pokusím v tomhle článku přiblížit.

Za desatero horami…

…a desatero řekami žil byl jeden král, který měl jedinou dceru, princeznu Drahomíru. Ne, nebojte se, nebudu vám tu vyprávět pohádku, ale tak by se dal popsat začátek příběhu ve hře Catapult King. Velký zlý drak unese princeznu, a společně s rytíři ji střeží na různých hradech či opevněních. No a vaším úkolem je princeznu ze spárů draka vysvobodit. K tomu máte k dispozici právě katapult, pomocí kterého musíte „sestřelit“ všechny rytíře, kteří hrad střeží. Aby to nebylo zase tak jednoduché, hrady jsou postaveny z různých materiálů – nejčastěji tvrdý kámen, nebo jen ze dřeva, někdy kombinace kámen/dřevo. Jako náboje slouží 3 základní typy koulí + další bonusové, které však získáte jen výměnou za kouzelný elixír. 

V jednoduchosti je síla

Pokud tu píši o jednoduchosti, nemám v žádném případě na mysli obtížnost jednotlivých levelů (k dnešnímu dni je jich k dispozici 96), ale jednoduchost ovládání. Vše zvládnete jedním prstem, takže vás žádné komplikované hmaty chvaty nečekají. Jednoduše jedním prstem navolíte náklon katapultu pro redukci délky letu, pak natáhnete gumu s koulí a zvolíte ten správný směr. Pak už jen nezbývá než doufat, že vyslaná střela trefí svůj cíl tak, jak jste si představovali. 

Obtížnost levelů je vzrůstající, jak už to u většiny her bývá, ale ve vyšších úrovních se nemusíte bát toho, že byste se zasekli a nemohli daný level přejít. Pokud se přece jen stane, že vám dá nějaké kolo více zabrat, můžete využít několika vylepšených koulí, které hra nabízí. Ale pozor, za každé použití takhle vylepšené koule vám budou odečteny ony zázračné lektvary, které vám jsou po každé úspěšné misi připsány na účet. K dispozici máte tornádo, přesné zamíření, útok meteoritů, nebo vybuchující koule. Záleží jen na vašem uvážení, které kouzlo bude v dané situaci nejefektivnější. Někdy vám splnění levelu může usnadnit samotný drak, kterého když ve správnou chvíli zasáhnete, tak jeho plameny vyšlehnuté z tlamy zničí všechno v jeho blízkosti.

Zazvonil zvonec a pohádky byl konec…

…možná tak v klasických pohádkách, ale ne v téhle úžasné hře. Po odehrání všech 96 levelů na vás čeká upozornění, že další mise přibudou, což je vynikající zpráva podpořena faktem, že v onom 96 levelu princezna osvobozena není. Co tedy říct závěrem? Na téhle hře jsem nenašel jedinou chybku, která by mě znepříjemňovala hraní. Dokonce jsem nezaznamenal ani sebemenší zásek při hraní na mém Samsungu Galaxy S3, což se mi snad ještě nestalo. Jediné mínus, za které jsem strhl i pár desetinek bodů, je nemožnost hru vypnout klasickým způsobem. Musí se vypnout přes správce úloh. Tento problém však nastal až po poslední aktualizaci, takže snad tenhle bug tvůrci hry co nejdříve opraví. 

Catapult V catapult IV Catapult III www.chillingo.com

 

 [app]com.chillingo.catapultkingfree.android.row&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jaGlsbGluZ28uY2F0YXB1bHRraW5nZnJlZS5hbmRyb2lkLnJvdyJd[/app] 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama