Menu

Kinect 2.0 bude zřejmě používat DRM

Plno hráčů začíná být zklamaných z nové konzole od Microsoftu, Xbox One. Zdá se, že Microsoft udělal plno chybných kroků. MCV zveřejnil zajímavý článek zaměřený na Kinect 2.0 a jeho předpokládané DRM (Digital Rights Management neboli Správa digitálních práv, jehož účelem je kontrolovat a popřípadě i omezovat používání obsahu digitálních médií)

Loni v listopadu ExtremeTech ohlásil, že si Microsoft nechal patentovat novou technologii pro Kinect 2.0. Tento „nástroj“ by mohl sledovat počet diváků v místnosti. Pokud by počet diváků překročil povolených licencí, systém by vyzval (povinně), aby si uživatel zaplatil další poplatek na upgrade licence, aby v místnosti mohlo být přítomných více lidí.

kinecz

Uživatelé, kteří konzumují obsah na zobrazovacích zařízení jsou sledování, aby v případě, že počet licenci povolených diváků je překročen. může nastat nápravné opatření, které bude muset být přijato pro pokračování sledování.

Patent je starý, ale MCV potvrdila, že tento systém bude realizován právě na Xbox One. Co všechno tento systém může dokázat je plno. Scénářů bychom mohli vymyslet mnoho…

Microsoft odpověděl MCV a tvrdí: „Společnost Microsoft pravidelně platí patenty a přijímá je jako součást své podnikatelské praxe. Ne všechny zažádané či přijaté patenty budou  začleněny do produktu společnosti Microsoft“

 

 

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama