Menu

Nový Xbox by mohl fungovat i bez připojení na internet

Pokud byste si chtěli zahrát jakoukoliv hru, přehrávání na Blu-ray a sledování televizního vysílání se stálým připojením k internetu – takový byl doposud scénář pro nový Xbox, kterého se plno lidí děsí. Jenže na povrch vyšel email, který tyto informace degraduje emailem.

Informacemi, že s novým Xboxem budeme muset být stále připojeni k internetu si Microsoft pořádně zavařil, neboť plno lidí odradil a začali se ozývat i ohlasy, že pokud opravdu bude nový Xbox vyžadovat neustálé připojení k internetu, tak si ho jednoduše nekoupí.

Jenže nyní se zde naskytá možnost, že vše bude nakonec zcela jinak. Server Ars Technica získala interní emial od Microsoftu, který byl rozeslán všem zaměstnancům, kteří jsou ve společnosti na plný úvazek a pracují na novém Xboxu.

xbox-logo

„Durango [kódové označení nového Xboxu] je navrženo pro zábavu budoucnosti a zároveň, aby byl tolerantní k dnešnímu internetu. Existuje celá řada scénářů, s kterými očekáváme, jak budou uživatelé náš přístroj využívat, bez ohledu na jejich internetové připojení. Internet nebude potřeba k přehrávání Blu-ray disků, ke sledování televizních stanic a ano, také  k hraní singleplayerových her.“

Další zdroje také ještě říkají, že konzole bude schopna poskytnout TV výpisy a další zajímavé informace.

Jak daleko se online podpora rozšíří ale není stále jasné. Mohlo by to být formou plně offline – vložení disku, nainstalování hry, spuštění hry a to vše bez připojení k internetu (v podstatě jako současný Xbox 360), nebo je tu také možnost napodobení Steamu – nainstalování a aktivování hry online, následné spuštění a hraní hry by již následovalo bez nutnosti být připojen k internetu.

Otázkou také zůstává, proč se najednou změnil názor. Ještě donedávna byly veškeré informace o neustálém připojení k internetu, které se obejvovali i u některých podkladů k budoucímu Xboxu. Je možné, že se třeba Microsoft vzpamatoval a dal na povyky hráčů, kterým se připojení nezamlouvalo. Smaozřejmě ale ještě není nic stoprocentní, co je na této inforamci pravdy a jak to skutečně s novým xboxem bude se dozvíme 21. května

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama