Menu

Xbox One – drobná aktualizace

Dneska si spolu projdeme nové informace, které opravdu nejsou veselé. A nejsou veselé tak moc, že akcionáři si rvou nejspíše vlasy a páchají hromadné sebevraždy. Akcie Microsoftu totiž po odhalení konzole začaly nehezky klesat a jejich hodnota je teď o 2% nižší, kdežto akcie SONY vystřelily o 9% nahoru. Můžou za to nejen informace, které se nedají ověřit, protože v Microsoftu každý tvrdí něco jiného, ale také za hodně nešťastné kroky, které tak paradoxně ukazují, že Xbox 360 je lepší, než jeho nový, a ještě navíc nevydaný, bratříček One.

XOne-HW

První novější informací je fakt, že Indie scéna, která měla obří úspěch na Xboxu 360, nebude existovat. Ano, úplně zapomeňte na to, že byste udělali nějaký free titul pro Xbox One, protože podle nového systému k tomu bude potřeba vydavatel, nejspíše Microsoft, nebo nějaká jiná „třetí strana“. Jedna z nejlepších vlastností Xboxu 360 tak umřela se svým nástupcem, takže se asi teď ani není co divit, že akcie Microsoftu šly dolů. Samozřejmě nemusí jít o definitivní stanovisko, protože si myslím, že Microsoft se teď bude snažit nás nějak uklidnit, ale pokud ne, pak jejich krok vůbec nechápu. „Když to není rozbitý, tak to neopravuj.“ – Tak tím by se měli začít v Microsoftu řídit.

XOne-Akcie

A hrůza pokračuje. Kinect je možná šikovná věc, která vás neustále vidí, ale taky může být zlý pán. Loni si nechal Microsoft patentovat jistou věc. Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou vám řeknu, že jde o sledování Kinectem. Pokud je vás v místnosti moc a chcete třeba sledovat film, musíte si koupit licenci, která vás opravňuje k promítání pro tolik lidí. Samozřejmě o tomto kontroverzním patentu od Microsoftu nepadlo ani slůvko, takže můžeme těžko posoudit, zda je přítomen v nové verzi Kinectu a zda vás skutečně bude Xbox One kvůli tomu obtěžovat, ale pokud ano, tak je to jedna z nejblbějších věcí, kterou může vaše herní next-gen konzole obsahovat. Na ověření si budeme muset nejspíše počkat až do prvních prodaných kusů, protože nepředpokládám, že by Microsoft toužil po ještě větším propadu akcií.

XOne-dash

No a nakonec je tu otázka ohledně neustálého připojení, kterou jsme si už probrali v minulém článku. Nevím, zda se dá říci, že tuto informaci můžu úplně potvrdit, ale scénář s nutností se jednou za 24 hodin přihlásit k LIVE se ukazuje jako nejpravděpodobnější. Alespoň se tedy tato varianta objevila nejčastěji. Opět, kdo by po ohlášení něčeho, co vám znemožní hrát, pokud si Xbox One odvezete třeba na chatu, kde není internet, čekal ovace ve stoje. Podle Microsoftu je to nutné, protože jak jinak by si mohli ověřit, že hra, která byla včera legální, je i dneska legální a nenahradila ji pirátská kopie. Sice to není takové zlo, jako neustálé připojení k internetu, ale vzhledem k tomu, že stejně musíte být online každý den, vyjde to vlastně nastejno.

XOne-DRM

Takže si to shrňme. Hráči chtěli a očekávali herní konzoli, ovšem to Xbox One není. Hráči chtějí hrát své starší hry z Xboxu 360, což nemůžou. Hráči také nechtějí být neustále online a chtějí hrát kdekoliv, což opět nemůžou. To, že hráčům je cloud úplně ukradený, to je snad jasný. Slovo hráči nadužívám schválně, protože Xbox One měl být pokračovatelem rodu herních konzolí Xbox, jenže na samotném odhalení se neobjevila ani jedna hra a konzole jako taková vypadá, že je zaměřena na ovládání televize a filmů, než na hraní. Sice se záběry z různých her na odhalení objevily, ale to nebylo přímo z her samotných. I když možná byl použit engine pro Xbox One k vyrenderování těchto záběrů, ukázky nebo přímo hraní nějaké hry se během odhalení nekonalo vůbec.

 Xbox One

Microsoft tak nejspíše čeká ještě větší propad akcií a prodejnost konzole asi nebude tak vysoká, jak sami očekávají, ale je to jen a pouze jejich vina. Místo next-gen konzole se hráčům představilo multikino, které náhodou umí přehrávat i hry. Samotné odhalení se zaměřilo na multitasking a televizní funkce, což byl takový krok vedle, že se nestačím divit. Takže, očekávání PlayStationu 4 jen vzrostlo, tak uvidíme, jak se s tím SONY popere. Překvapivě teď mají neuvěřitelnou výhodu, kterou jim Microsoft zcela dobrovolně svoji stupiditou přenechal. Mimochodem, utnout odhalení konzole jen tak, bez nějakého ukončení, nebo rozloučení, to je skutečně hezké gesto, opravdu.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama