Menu

Hitman: Absolution – Tentokrát je to osobní!

 2

Od doby, kdy se na trhu objevil poslední díl zabijáka s vyholenou hlavou, Hitman: Blood Money, uběhlo již pěkných pár let. Před vydáním Hitman: Absolution se snad ani nepočítalo, že se zabiják Agentury vrátí zpět na naše monitory. Hitman je ale zpět a tentokrát je to velmi osobní…

Je to osobní

V minulých dílech byl jeden z hlavních prvků cestování po celém světě. Hitman dostal kontrakt, dostavil se na místo a zabil určené cíle. Tvůrci se ale tentokrát rozhodli, že společně s novým Hitmanem vymyslí i nový děj a průběh hry. Absolution je zaměřený více na dějovou linii, která se točí kolem agentury a samotného Hitmana.

V Hitman: Absolution to bude osobnější, než si umíte představit. Příběh začne zcela běžně – Hitman dostane cíl, který má za úkol zabít. Jenže cílem není ledakdo – Agent 47 má zabít Dianu Burnwood, bývalou spolupracovnici a zachránkyni Hitmana.

Hitman musí Dianu zabít, neboť unikla z Agentury s cenným předmětem. Jak se ukazuje, cenným předmětem není „něco“, ale někdo. Je to mladá dívka Victoria. V okamžik střetnutí Hitmana s Dianou udělá blízký vztah své a Hitman přislíbí, že Victorii bude chránit vlastním životem…

Samozřejmě vám již musí být jasné, že toto se Hitmanovi pěkně vymstí, neboť po Victorii touží nejen Agentura. Hitman bude muset proto pátrat, co je Victorie zač, proč po ni prahne tolik lidí a zneškodnit každého, kdo bude mít s Victorií špatné úmysly, nebo Hitmanovi vstoupí do cesty a bude mu chtít překazit plány…

10


Hitman, jak ho známe

Samotná hra se od svých předchůdců moc neliší. Plno typických Hitmanovských věcí, jako je převlékání či struna – Bez těchto, a mnoha dalších věcí, by to totiž nebyl Hitman.

Dříve jste se pohybovali po celém světě, jenže nyní bude Hitman svůj problém řešit pouze ve Spojených Státech. Někteří si možná řeknou, že hra díky tomu bude působit jednotvárností, jenže to není pravda. Spojené státy nabízí plno zákoutí a míst, kam Hitman zavítá. Všechny lokality budou odlišné, a tak vám nebude připadat, že se nacházíte stále v jednom státě. Různorodé lokality také nabízí pokaždé jiný styl postupu a taktizování, čemuž napomáhají i vždy odlišní nepřátelé.

Hitman zvládne unést až sedm předmětů. V jeho základní výbavě nesmí samozřejmě chybět oblíbené silverballery. Do jeho výbavy můžete přidat i každodenní nástroje, jako nůž či nůžky. Tyto věci můžete využít jak na zabití z blízka, tak se zde nabízí i možnost zabití z dálky, kdy po nepřítelovi nástroj hodíte a tím ho odrovnáte.

9


Instinkt Agenta 47

Do hry se také dostala jedna novinka, která bude při hraní velkým pomocníkem, kterou je instinkt. Díky instinktu dostává hra nové možnosti a nový pohled na postup Hitmana.

Pokud jste v převleku, stále to neznamená, že si vás nikdo nevšimne. Nepřátelská AI je pěkně propracovaná a tak, pokud se dostanete do jejich blízkosti, si vás začnou více všímat, díky čemuž se můžete i prozradit. Zvyšující se podezření je zaznamenáváno červenající šipkou, která je využita například i ve Splinter Cellu. Abyste pronikli bez povšimnutí, je potřeba využít instinkt, kterého při používání ubývá. Tato vychytávka přidává hře větší reálnost a vaše kroky musí být ještě více promyšlené, než tomu bylo dříve.

Jenže to není vše, tvůrci přidali k instinktu ještě jednu vychytávku, kterou je zastavení času a zaměření nepřátel. Při využití této funkce se vám zastaví čas, při kterém máte několik sekund na to, abyste zaměřili nepřátele či místa, kam chcete vystřelit. Po vypršení, či vašem odkliknutí, se můžete pouze kochat Hitmanovými výstřely a případnými headshoty…

Jak jsem tu ale párkrát zmínil, instinkt není nekonečný. Při používání se vypotřebovává, a tak je ho potřeba doplnit. Nabití instinktu docílíte například tichým zabitím nepřítele.

6


Možnost volby

Hitman je charakteristický svými možnostmi a různorodostí. Je na vás, zda budete postupovat opatrně, nepřátele odstraňovat tiše a profesionálně, nebo jednoduše vtrhnete na místo a všechny nelítostně vyvraždíte. Pokud se najde opravdu velký maniak, tak to vezme i s civilisty, což ale moc nedoporučuji, neboť za to se ztrácí body do konečného hodnocení.

Nejen, že je na vás, zda budete postupovat tiše, či vražedným tempem, ale nabízí se vám i několik stylů smrti. Znovu tu máme hromadu možností, kdy cíl tiše odstraníte, jednoduše vběhnete a vpálíte mu kulku do hlavy, anebo si dáte větší práci, kdy například umístíte jed do nepřítelovy svačiny a poté už budete pouze sledovat, jak se žene do vlastní záhuby.
8
7

Jako každá hra, i Hitman nabízí několik obtížností. Pro občasné či začínající hráče se zde nabízí obtížnost pro začátečníky. Nepřátelé na vás budou hodní a postup misemi nebudete mít moc těžký. Naopak pro ty, kteří chtějí opravdovou výzvu, doporučuji vyzkoušet nejtěžší obtížnost. Nepřátelé si všimnou každé maličkosti a věřit nebudou pomalu ani vlastním řadám. Zde se nabízí opravdová výzva, kdy se bude muset hodně taktizovat a přemýšlet, jak dále postupovat.

Samozřejmě co by to bylo za tichého zabijáka, kdyby za sebou neuklidil stopy. V Hitmanovi jsou, jako vždy, místa, kam lze ukrýt mrtvá těla. Buď je můžete odtáhnout do stínu, nebo hodíte těla do nejbližšího úložného prostoru. A v Hitmanovi se nachází popelnice snad na každém rohu. Občas mi to připadalo až příliš, neboť jsem opravdu při každém kroku narazil na úložný prostor, kam šlo těla ukrýt – zřejmě nepřátelé v některých lokalitách byly posedlí tříděním odpadu…

5


Nepřátelé neznají lítost

Hitman: Absolution se může pochlubit umělou inteligencí, která ze hry dělá ještě větší a reálnější zážitek. Nepřátelé se dokážou přizpůsobit každé situaci, kterou jim připravíte. Ať už se budete snažit proklouznout v převleku nebo jednoduše šlápnete vedle, nepřátele to neponechají náhodě a zakročí.

Ve hře dominuje také výborná grafika, která hře přidává velké plus a je z ní mnohem větší požitek. Nejde tu ani tolik o samotnou grafiku, jako o výtvarný styl, kdy je každá část vypiplaná do úplných detailů. A nakonec engine Glacier se postará o to, aby si hráči ze hry odnesli co nejpůsobivější požitek. Samozřejmě není žádná hra dokonalá a i v Hitmanovi se objevilo několik nedostatků například na některých obličejích nepřátel, nebo občásné bugy, jako třeba zbraň ve zdi.

Dějovou linii podporují i videa, kterých se ve hře pěkně nabažíte. Při každé nové misi, a také mnohokrát při důležité situaci, se jednoduše můžete opřít a sledovat, jaký zvrat se stane tentokrát, či jaká pravda vyplave na povrch…

4


Konec dobrý, všechno dobré…

Před spuštěním nového Hitmana jsem měl především strach, aby se nezařadil do kategorie her, které budu odehrávat pouze proto, abych zjistil, co se na konci stane. Ihned po spuštění ze mě strach odpadl, neboť po prvních minutách se od Hitmana těžko odtrhávaly oči. Hra tentokrát obsahuje výborný osobitý děj, díky kterému vám plno postav přiroste k srdci. Pěkná, detailní grafika a samozřejmě nesmím zapomenout na umělou inteligenci, která vás nenechá jen tak jednoduše proklouznout.

Hra je výborně prolínána filmečky a nakonec soundtrack, který pěkně doplňuje průběh hry. Hitmana také doplňuje plno možností, jak ve hře postupovat. Je jen na vás, jak se role zabijáka ujmete. Abyste například pronikli do baru, můžete rozpoutat bitku. To je ale pouze minimum všeho, co ve hře můžete udělat.

3 1

Pokud jste fanoušky Hitmana, ať už od jeho počátku, či posledního dílu, určitě stojí za to si nový díl zahrát. Hitman: Absolution byl pojat v určitých částech jinak, jako například děj, díky kterému se Hitman posunul o kus dál a je z něho ještě lepší titul. Plusem se dá jistě i označit fakt, že Hitmana může hrát člověk milující stealth akce, i druhá skupina lidí, která naopak miluje velké přestřelky a nelítostné zabíjení. Je ale pravdou, že při stealth postupu si hru užijete mnohem více, protože se vám naskytne plno možností postupu.

Další obrázky ze hry nalezneta na naší Facebook stránce.

Pokud jste si stále nezakoupili hru Hitman: Absolution, nezapomeňte zabrouzdat i do našeho partnerského obchodu, kde ji naleznete za 399 Kč (Odkaz ZDE).

 

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama