Menu

Company of Heroes 2 – Kam se hra posunula od svého vydání?

V loňském roce jistě mnoho z vás čekalo na vydání pokračování jedné z nejlepších RTS strategií – Company of Heroes 2. Po několikaměsíčním odkladu kvůli aukci vydavatelství THQ a odkoupení všech licencí vydavatelstvím SEGA k němu došlo přesně 25. června 2013. Ovšem zprvu zavládlo mezi příznivci prvního dílu značné zklamání. S tím se ovšem vývojáři nechtějí smířit a neustále něco upravují a vylepšují. Jak si tedy hra mezi hráči vede nyní?

Na co si hráči zprvu stěžovali a co se změnilo?

Špatně vybalancované týmy

Když nebudu brát v potaz hráče, kteří byli zvyklí zejména na hraní různých modifikací (nejčastěji Blitzkrieg), tak za hlavní důvod k nespokojenosti lze považovat počáteční nevyvýženost armád. Zpočátku mělo velkou výhodu Rusko, později zase Německo a takto na střídačku. Je pochopitelné, že právě kvůli tomu se v prvním měsíci zvedla velká vlna nevole.

Když budu mluvit z vlastní zkušenosti, tak právě na odstranění tohoto problému si vývojáři dali opravdu záležet. Dnes už jsou oba týmy díky úpravě parametrů jednotek a jejich ceny celkem vyrovnané. Stále se sice najdou hráči, kteří vám budou neustále tvrdit, že jedni to mají výrazně jednodušší, ale takoví lidé budou vždy a všude. Nyní bych tedy já osobně dal vývojářům za vybalancování hry 9 z 10 možných bodů.

Nákup speciálních velitelů

Tak tato věc hnula žlučí mnoha hráčům, kteří za hru nechtějí od nákupu základní verze utrácet další peníze. DLC velitele za pár korun považovali za neuvěřitelnou výhodu a v každém z jejich příspěvků na fórech a podobných místech bylo jasně cítit to znechucení. 

Toto tvrzení o velitelých, kteří jsou nesrovnatelně lepší než ti základní, bylo naštěstí vyvráceno minulý víkend. Během tří dnů dostali totiž všichni hráči k vyzkoušení všechny vytvořené velitele a stejně i většina dobrých hráčů hrála s těmi základními a dokázali si poradit i s těmi nejkritizovanějšími veliteli. 

DLC všeobecně

SEGA se vydala cestou vydání základní hry za poměrně vysokou cenu a dále přidává DLC mise přibližně za dvěstě korun. Pochopitelně mnozí hráči nelibě nesou, že určité mise v „Theatre of War“ se jim bez dalšího placení nezpřístupní. Ovšem když už si je zaplatí, tak nadávají na přidanou krátkou herní dobu.

Toto je jedna z věcí, kterou vydavatelé a vývojáři podle mého názoru skutečně nezvládli. Sice chápu, že trend jde aktuálně tímto směrem, ale nejsem si jistý, jestli si tím komunitu příliš nerozlobili. Očekával bych něco takového u hry, která v základní verzi bude stát třeba 600Kč a DLC ji rozšíří třeba o třetinu základní doby, ale to se podle mě v dosud vydaných DLC nestalo. Za ně bych tedy dal vývojářům známku 5 z 10.

Jaký máte názor na Company of Heroes 2 v současné verzi vy? Jak byste ohodnotili tuto hru po několika měsících od vydání?

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama