Menu

Nvidia GeForce GTX 800M – nová grafická karta pro herní notebooky

Pokud neustále cestujete a přitom si chcete čas od času užít nějakou herní novinku, budete nutně potřebovat nějaký pěkně vybavený herní notebook. Takové sice již na trhu jsou, ale většinou mají jednu nevýhodu. Při hraní, během kterého je velmi vytěžována grafická karta, jim velmi rychle dochází baterie. Většinou tedy potřebujete mít blízko sebe nějakou zásuvku a neustále sebou nosíte nabíječku. Díky nové nvidia Geforce GTX 800M by mohlo být vše jinak.

battery boost

Úspora energie je značná

Nová grafická karta Nvidia GeForce GTX 800M nabízí kromě vysokého výkonu i úsporu energie. Jak můžete vidět výše, tak například u hry League of Legends vydržela téměř dvojnásobek doby, než je běžné s jinými grafickými kartami. A to už je docela podstatný rozdíl, kvůli kterému se o notebooku s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 800M s technologií Battery Boost vyplatí uvažovat. 

Které notebooky již tuto grafiku skrývají?

Aktuálně tento typ grafické karty najdete například v noteboocích ASUS G750 17″, MSI GT70 17″ nebo Gigabyte P34G V2 15″. Ovšem dá se očekávat, že za nějaký čas bude nabídka ještě podstatně větší a ceny trochu klesnou. Aktuálně se ceny pohybují někde mezi 25 až 30 tisíci za notebook.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama