Menu

RECENZE – Sniper Elite: Nazi Zombie Army – No to si ze mě musíte dělat…

Promiňte poněkud peprný nadpis, ale myslím, že takovýto odpad si nic mírnějšího nezaslouží. Na rovinu, Nazi Zombie Army je hnus nejvyšší úrovně. Vezměme to však hezky od začátku.

Bude to tak nějak rok, co jsem si já hlupák na Steamu zakoupil hru Sniper Elite: Nazi Zombie Army. Koupil jsem si ji čistě kvůli kooperačnímu módu, který hra nabízela, a měl jsem k tomu dosti dobrých důvodů. Původní Sniper Elite V2 byla slušná válečná akce s úžasným systémem trajektorie kulek, kratší herní dobou a slabým příběhem. Nazi Zombie Army se jevilo jako datadisk se zombíky pro čtyři. Zkrátka tenkrát jsem udělal tu strašnou chybu – hru jsem si koupil.

Nejdříve něco málo k příběhu. Hra pracuje s alternativní historií, kdy Hitler do Berlína vypustil zombie virus a na vás je z tohoto úděsného místa uprchnout. Rád bych vám o příběhu řekl více, avšak už není co říkat. Na začátku každé mise vám hra jen suše oznámí několik blábolů o tom, že se budete muset brodit kanálem a že tam bude banda zombií, načež svému rekovi navolíte zbraně a jde se hrát.

SNIPER 2030426-702281_20130304_003

 

Kosení Davů Nemrtvých

Se známým jsme se na společné kosení davů nemrtvých vyloženě těšili a alespoň v prvních chvílích z nás sršela spokojenost. Pozor, horda nalevo, křičeli jsme na sebe po mikrofonu a stříleli ony zástupy. Jenže po chvíli přišla ledová sprcha a my pochopili, že Nazi Zombie Army není ani z desetinky tak dobrý, jak se jevil na začátku. Celá víceméně koridorová mapa obsahuje několik safe-housů. Jakési bunkry z nepochopitelných důvodů napěchovány horami střelných zbraní, granátů a munice. Na tomto místě se hra uložila, my dva se vybavili a šli jsme střílet dál. I ono střílení a pokřiky: „dávej bacha, za tebou jich pár je“, nás začínaly nudit. I snaha tvůrců předejít stereotyp, byla naprosto zbytečná.  Krom klasických zombií na nás ještě hnali kostlivce, rychlejší vražednější ale méně odolné napodobeniny zombií. Poté přiběhli zombie s dynamitem, proklatě rychlé a nebezpečné potvory. A nakonec jsme měli tu čest setkat se s nemrtvými generály. Tyto kreatury i po dvou zásobnících ze samopalu směle kráčely a my doslova uskakovali jejich mohutným salvám. Ale jak jste již pravděpodobně pochopili, stereotyp se dostavil a od té chvíle, ať se dělo co se dělo, mě hra nudila.

SNIPER ELITE 2013-03-09_00011

„Tak a dost, tohle hrát nebudu“, křičel namísto obvyklého „z leva, z leva“ známý. Hru navždy ukončil a slíbil si, že tohle už jaktěživ nespustí. Pochopitelně svůj slib dodržel. Jenže já se jen tak nevzdal. Vzpomínal jsem na ty chvíle, kdy mě kropení nemrtvých zástupů tolik bavilo. Na vlastní pěst jsem se rozhodl zbytek hry dohrát. Dodnes této obrovské chyby lituji.

Padlé zombie jsem už ani nepočítal

Sám jsem tedy pochodoval stále stejně vypadajícími ulicemi a znuděně mačkal střídavě pravé a levé tlačítko. Padlé zombie jsem už ani nepočítal. Mohlo jich být tak 5000, avšak z mého pohledu jich byly alespoň dvě miliardy. To, co mě na Sniper Elite V2 tolik bavilo – trajektorie kulek, je v Nazi Zombie Army jeden z mnoha důvodů k celkové nenávisti. Trajektorii totiž nelze vypnout a v kombinaci s tisíci nemrtvými vzniká další problém. Ono totiž po sto dvacáté deváté sledovat letící střelu je stejně zábavné, jako sledovat po sto dvacáté deváté váš oblíbený film. Před jasným psychickým kolapsem mě pak zachránily už jen závěrečné titulky, které se mi na celé hře líbily asi nejvíce.

Download Sniper Elite Nazi Zombie Army PC (1)

Tato hra je hrozná. Výčet věcí, které jsou v této hře špatně, by byl skutečně dlouhý a proto vám zde to nejhorší, co vás při případném hraní čeká, shrnu.
– Super zábavné bránění pevností, kdy na vás po sté poběží stejní nepřátelé a vy je budete nuceni po sté sprovodit ze světa
– Snad každé z těchto bránění je zakončeno perfektně vyváženou vlnou, kdy na vás půjdou alespoň dva „nesmrtelní generálové“.
– Tvůrci hry si pravděpodobně zaplatili oscarové scénáristy. Jak jinak si vysvětlit originální questy typu: „seber 3 klíče, aby si otevřel dřevěnou bránu, či najdi 7 lebek zkázy, aby si otevřel kovovou bránu
– Pakliže vás do této chvíle hra nezaujala, zpozorněte. Tvůrci si pro vás připravili do konce jeden bossfight a jako úkaz tvůrčí kreativity si jej zahrajete dokonce dvakrát!
– Pro ty z vás, které hra zaujala, stihli tvůrci připravit druhé pokračování. A co jsem slyšel, tak se jedná o ještě větší odpad, nežli v případě zde recenzovaného prvního dílu.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama