Menu

Trine – Skvělá nerevoluční plošinovka

V této překrásné dvouprostorové hře se ujmete rolí třech hrdinů. Bojovníka Pontiuse, který se prioritně soustředí na boj se zlem a svým utopistickým vystupování celkově připomíná Dona Quixota. Následuje zlodějka Zoya. Obratná a velice chamtivá hrdinka schopna dostat se všude tam, kde na ni čeká cenná kořist. A v neposlední řadě je zde čaroděj Amadeus. Tento postarší kouzelník se již notnou dobu snaží vyvolat ohnivou kouli – a stále neúspěšně. Tyto tři hrdiny sjednotí prastarý artefakt jménem Trine a uloží jim nelehkou úlohu – zachránit království pohlcované zkázou. Duše hrdinů jsou spojeny a vy mezi nimi můžete libovolně přepínat. Reci budou na své pouti za záchranou království řešit jednoduché hlavolamy, sbírat předměty a příležitostně budou bojovat s nepřáteli. Jak je jistě zřejmé, každý hrdina ovládá ojedinělé schopnosti. V každé misi sbíráte veliké modré bubliny, za něž vylepšujete své hrdiny.

Trine001
Mág Amadeus dokáže levitovat s okolními předměty a též dokáže vytvořit jakousi magickou bednu, na kterou je možno vylézt a dostat se do jinak nepřístupných míst. V pozdější části hry ho naučíte ještě dalším schopnostem zahrnující například vykouzlení desky, kterou jsem hojně využíval jako lávku mezi dvěma vzdálenějšími místy nebo levitující bednu, obdobu té klasické, která se na rozdíl od ní vnáší.
Zlodějka Zoya je vybavena hákem sloužícím ke zhoupnutí a přitáhnutí do vyšších pozic. Též je majitelkou luku vhodného do každého nekontaktního souboje. Zoyi můžete časem dokoupit víceméně zbytečné lahůdky jako je ledový a ohnivý šíp.
Rytíř Pontius ovládá vyjma meče a štítu ještě obrovské kladivo vhodné do bossfightů, či proti obrněným nepřátelům. Po celou dobu hraní jsem neměl nejmenší chuť jakkoliv Pontiuse vylepšovat. Vylepšení typu ohnivý meč jsou, řekl bych skoro jen tak pro okrasu.

Trine002

Logické hádanky, které hra nabízí, jsou směšně lehké až primitivní. Oceňuji však, že mají obrovské množství řešení. Potěšil mě vypravěč s příjemným hlasem i všudypřítomný humor. Vyjma chybějící výzvy mi však vadila poměrně krátká, asi čtyřhodinová herní doba. Originalita, překrásný soundtrack a krásné malebné prostředí jsou však silným argumenty, proč si hříčku jménem Trine zahrát. 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama