Menu

Kostičkový Hobbit přichází! Připomeňme si, jak šel čas s LEGO hrami.

Už  od pátku bude v Česku volně dostupný nový přírůstek do série her inspirovaných slavnou dánskou stavebnicí LEGO, a to titul nazvaný LEGO The Hobbit. Chytří už jistě uhodli, že se jedná o hru podle stejnojmenné filmové trilogie, jejíž epické vyvrcholení nás čeká na konci tohoto roku. Kostičková verze nabídne příběhovou linku podle obou dosud uvedených filmů, propracované lokace i různorodou hratelnost, o kterou se zaslouží celá řádka hratelných postav, čarodějem Gandalfem počínaje a posledním z trpaslíků konče. LEGO hry jsou tady s námi už dlouho dobu, pojďme si tedy připomenout, které známé značky si vývojáři z TT Games vzali do parády. 

largescreenshot

 

Kostičková revoluce!

Když pomineme několik desítek rozmanitých titulů bez slavné předlohy jako LEGO City Undercover či LEGO Universe, největší popularitu sérii dobyly hry se slavnou filmovou předlohou.  Prvním přelomový titul byl Lego Star Wars: The Video Game z roku 2005, který hráčům zprostředkoval první až třetí epizodu Hvězdných válek. Přestože hra svým zpracováním a hratelností cílila hlavně na menší hráče, do svých tenat lapila nejednoho ostříleného pařana. O rok později vyšlo pokračování, které přineslo zbývající epizody a dodnes jde o jednu z nejúspěšnějších LEGO her vůbec, protože prodala přes osm miliónů kopií. A to už je slušné číslo. Hratelnost se nijak výrazně nezměnila, což lze říci také o dalších titulech, které do série začaly přibývat pravidelným tempem. Vyšel LEGO Batman, Harry Potter, Indiana Jones a svého stavebnicového zpracování se dočkali i Piráti z Karibiku. Je libo kostičkový rum? Došlo i na superhrdiny od Marvelu či původní trilogii Pána Prstenů.

Vzpomínky 

Čím to, že napohled infantilní série přitahuje tolik hráčů, a to zdaleka ne jen ty dětské? Hlavně svojí kouzelnou hratelností spojenou s lehkým humorem. Střídáte postavy , přičemž každá má své specifické schopnosti, řešíte jednoduché puzzly, skáčete, sbíráte penízky a nepřátelé kosíte po desítkách. To vše v precizně zpracovaných prostředích, beroucích si za vzor filmové lokace. Do toho vám tvůrci sázejí roztomilé vtípky, které dokonale kompenzují obvyklou absenci jakýchkoliv promluv. A tak si spojeně rozbíjíte kostičky a sbíráte odměny, a kolikrát vám ani nepřijde na mysl, že máte přece na ploše pecky jako Titanfall nebo Battlefield. LEGO tituly zkrátka hrají na tu správnou nostalgickou strunu. Vždyť kdo z vás nestrávil v dětství alespoň chvíli se zázrakem jménem LEGO?  

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama