Menu

SOMA: tvůrci Amnesie se postarají o váš neklid

Před čtyřmi roky neprobádané temné vody zákoutí lidské mysli. Hráč byl doslova masírován akčními hororovými tituly, kde hlavní slovo měl samopal nebo kráječe kostí viz Dead Space. Atmosféra plná strachu, krve a záhad se dá udělat i bez olova a švédská Amnesie je tomu zdárným příkladem. Tvůrci z Frictional Games těžili z výhod, které  tato oblast nabízela. Téměř žádná konkurence a velký úspěch jejich hororové adventury je vynesl na první příčky oblíbenosti mezi širokou veřejností.

SOMA-awakened

Středověk ustupuje budoucnosti

Uběhla však nějaká doba a na scéně se objevili i další tvůrci se svými nápady – připomeňme si třeba DayZ, Outlast nebo aktuálně očekávanou survival řež Aliens: Isolation.Je potřeba přitlačit na pilu. Frictional Games pro rok 2015 připravuje hororový pamlsek vytříbených kvalit. Pokud se už teď těšíte na historický příběh ze středověku promísený s fantasy prvky, tak se rychle vzpamatujte. Nepůjde o žádnou Amnesii, ani o její pokračování, na svět se rodí zcela nový příběh, sci-fi příběh.

Tajemná hra plná tajemna

Frictional Games jsou prozatím zdrženlivý a na jakýkoliv pokus o vyzrazení příběhu se zahalují do nepropustné informační clony. Přemlouvat je nemá cenu, chovají se hůře, než čistokrevná pana ve svátečním oblečku. Na druhou stranu jim to nemůžeme zazlívat. Zvolená strategie zvyšuje zájem o hru, proč vyzrazovat to nejlepší ještě před oficiálním datem vydání?

SOMA se chce oprostit od všech zaběhnutých modelů, kdy je nutné vyřešit hádanku pro pohnutí z místa. Potěší i absolutní absence několikastránkového příběhu, který budete dostávat na příděl v podobě útržků. Pro tentokrát ne. SOMA chce být nakloněna svižné hře bez zbytečných zákysů. Doufejme, že se jim to pořadí a na herním nebi se objeví další jasná hvězda

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama