Menu

SpellForce 2: Demons of the Past – titul spíše pro fanoušky

Zamyslete se, prohánět se ve fantasy světě plném skřetů, hybridních monster, temných hvozdů, ruin a při tom mít v zádech nahněvané dračí pařáty, to už vyžaduje notnou dávku odvahy, jen škoda, že se vývojáři namísto skvěle vyřešené rozmanitosti jednotek a nápaditých úkolů nepozastavili nad grafickým ztvárněním tohoto samostatně hratelného datadisku.

Víme, že jde o datadisk, ale závěrečné rozšíření původní dvojky přišlo až po osmi letech. Vývojáři se buď úmyslně nebo zcela nezištně vydali po stopách původního zpracování – no nakonec to dopadlo tak, že máte pocit, jako byste hráli skoro deset let starou hru.

maxresdefault

Nový hráč nemá tucha

Pokud patříte mezi vášnivé fandy fantasy her a neunikl vám žádný z předcházejících dílů této kultovní hry z nultých let, bude pro vás naprostým potěšením sledovat osudy hrdinů ze světa Eo. V případě, že si tento samostatný datadisk zahrajete jako úplně nový hráč, stanete se obětí bahenního souboje s příběhem, který beztak  nemáte šanci pochopit. Raději se o to ani nesnažte a užijte si hru jako takovou.

Svět Eo má opětovně problémy se zlem, proto není čas na luštění předcházejících dílů a na bezcenné pokusy dohnat resty z vaší herní minulosti. Raději se vydejte se svou družinou a přáteli prozkoumat celkem 9 rozsáhlých map a zatočit se Zazhutem jednou pro vždy.

Slušná porce zábavy

Hra pro fanoušky této série nabízí příběhovou kampaň plnou dějových zvratů, rozuzlení z předešlých dílů a především dostatečnou porci bojů a sebezdokonalování hrdiny i své družiny. Na výpravě za slávou a záchranou světa budete řešit nejzapeklitější hádanky, sbírat magické zbraně a zdokonalovat své schopnosti v boji.

Příběhová kampaň vystačí na úctyhodných 25 hodin čistého herního času, navíc zde naleznete možnost měření sil v multiplayeru proti jinému hráči nebo počítači. Teče vám do bot a marně se rozhlížíte po čerstvé posile? Postavte si opevněnou základnu a započněte s produkcí orků, mágů nebo nemrtvých.

Pokud přehlédneme grafické zpracování a skousneme několik tuhých bugů, jde o celkem zdařilé dílo, které vás určitě chytne, tedy za předpokladu, že jste fanoušky fantasy RPG her.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama