Menu

Wildstar – Další vyzyvatel Goliáše

Hra Wildstar tento víkend otevřela své brány šťastlivcům co se dostali k beta klíči a mohli si tak hru vyzkoušet. „Pokořitel WoWka“, i tak se hře WIldstar na které pracují někteří vývojáři hry World of Warcraft říká. Další z řad vyzyvatel se tentokrát nesnaží tolik odlišit, jak tomu dělali všichni před ním. Hra si bere to nejlepší a nabaluje na to nové prvky, které jsou zábavné a výborně k sobě pasují. Bohužel některé prvky asi vývojáři někde lehce pozapomněli, ale o tom aź za chvíli.

The Sims? Ne!
 

Bohužel hned na začátku naleznete první nedostatek a to při tvorby postavy. Milovníci her typu Skyrim budou bohužel zklamáni, protože vlastní kreativitě se zde meze kladou. Jediné co si můžete vytvořit zcela podle své fantazie je obličej hrdiny, vše ostatní musíte vybrat z již vytvořených částí. Ostatní se pak drží osvědčených zásad. Na výběr máte ze 4 ras, 6 povolání a 4 tzv. „cest“, které určují jakým směrem se bude postava orientovat.

wildstar1resized
A jde se hrát!
 

Po vytvoření postavy a všeho okolo, vás hra dostane do hry pomocí krátké cut scény, ve které vás vyndají ze stázové komory.Žádný srdceryvný příběh od hry nehledejte, na to se tu nehraje.Po konci cut scény se objevíte na lodi, zde hra bohužel pokulhává, protože všechny rasy mají stejný začátek jak v Guild Wars 2, kde má každá rasa vlastní příběhovou linii. Ale už k samotnému hraní. Prozatím to vypadá, že hru pouze pomlouváme, ale není tomu tak, po spawnutí na již zmiňované lodi budete žasnout nad velmi krásně zpracovanou grafikou, která si na nic nehraje a je sama sebou. Bohužel co se týče prostředí, tak to lehce pokulhává. Všude je doslova a do písmene bordel, ačkoliv se nacházíte na lodi poničené bojem. kde by se to dalo čekat, tak bordel vás bude provázet po celou dobu hry. Většina lokací, co jsem měl tu možnost vidět je buď zničená nebo se tam věci válí tak různě pohozené, prostě a jednoduše tam nepasují. Navíc každá NPC postavička má nad sebou zelené jméno a v případě velkého města, kde se jich nachází více se budete ztrácet a bez mapy obchodníka v té směsici jmen nenajdete.

 
Učíme se pomalu
 

Jak tomu bývá u většiny her zvykem, tak jako první přijde na řadu tutoriál nebo questy, které vás mají hru naučit a osvojit si co všechno jde. Ani tady tomu není jinak, však vše jde pomalu a velmi nenásilnou formou. Pro ostřílené hráče super, ale pro úplné nováčky je to buď též super nebo úděsné. Ptáte se proč? Hra vám velkou část vysvětluje pomocí vyskakující boxů a počítá s tím, že víte kde co hledat. Boxy lze samozřejmě vypnout, což zkušenější hráči uvítají, bohužel většina dnešních hráčů nečte a to je problém, box jednoduše přeskočí a pak dlouho dobu tápají a pokud je hra neoslovila do té doby, je šance, že je hra přestane bavit.

wildstar2resized 
Konečně na planetě
 

Po dokončení úkolů na vesmírné lodi se dostanete pomocí menší přepravní lodi na blízkou planetu zvanou Nexus, kde vše pokračujete. Příběh nemá cenu ani moc řešit. Co však má cenu řešit je hratelnost samotná, která se povedla na jedničku. Ve hře jsem vyzkoušeli wariora, který je velmi lehký a pro začínající hráče velmi povedený. Oproti již zmiňovanému „WoWku“ je ovládání kouzel a hrdinových schopností velmi přehledné. Stejně tak bojoví systém se velmi povedl. Oproti Guild Wars 2 nemusíte běhat sem tam dokola, ale stačí stát na místě a jakmile soupeř začne „natahovat“ svojí schopnost, čehož si všimnete díky ukazateli pod nepřítelem, prostě uskočíte. Ačkoliv se to zdá jednoduché, tak zas tolik není. Pokud si myslíte, že pouhé mačkání tlačítek vám souboj vyhraje, tak jste na omylu. U každého těžšího souboje je zapotřebí trochu myslet při klikání a to je na tom to zábavné. Stejně tak lokace jsou velmi rozlehlé a překrásně zpracované. všude se něco hýbe a to dodává pocit velkolepého MMO.

 
Úkoly pro hrdiny
 

Co se týče jednotlivých úkolů, tak zpočátku jsou velmi nudné a jejich neustálé navyšovaní je zcela únavné. Nechápete? Je to jednoduché, po splnění úkolu dorazíte k NPC pro jeho dokončení a vyzvednutí odměny. Bohužel ten vám po tom všem dá další a takhle se to děje několikrát za sebou až je to unavující. Úkoly lze sice přijmout a následně je zrušit, ale to není ono. A tak vám nezbývá než se do nich pustit. Našli se však okamžiky, kdy jsem nemohl za živého boha naleznout nějaký ten úkol, protože na mapě se prostě některé úkoly neukazovali. Dále pak by stálo za zmínku pohyb po celé oblasti planety Nexus, který je dosti otravný do té doby, než si našetříte na svého prvního taunta, které ho si zamilujete, protože vám hru mnohonásobně zrychlí.

 
Je čas to shrnout
 

Hra obsahuje mnoho prvků, které jsem neměl tu možnost vyzkoušet, protože můj level na to nestačil. Třeba jsem se velmi těšil na tak opěvované PvP. Dále je poznat, že hra je stále v beta fázi, protože sem tam padala, bugovali se vyskakující boxy se zprávami a nakonec procházení skrz některé věci (například boj s ptákem, který je uvnitř kamene). Dále bych hře vytkl některé questy a celkové řešení nepřátel, protože projít po zuby ozbrojenou nepřátelskou základnu zničit několik děl a to skoro bez škrábnutí, mi přijde docela směšné. Na druhou stranu je to první MMO RPG hra, která mě opravdu chytla a to díky nádherné grafice,
velkým lokacím a zábavným bojovým systémem.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama