Menu

Battlefield Hardline – četníci a zloději ožívají

Akční série Battlefield patří k nejúspěšnějším značkám slavné herní společnosti EA. Battlefield 3 (do 3. června se dá získat zdarma přes Origin) byl i přes své chyby jednou z nejúspěšnějších stříleček posledních let, naopak loňský Battlefield 4 sklidil kvůli řadě technických nedodělků masivní kritiku, která zásluhou liknavosti EA při jejich opravování neustává ani několik měsíců po vydání.  EA se v této situaci rozhodlo k vcelku riskantnímu kroku, oznámilo totiž nový Battlefield, který by měl být počátkem zcela nové odnože slavné značky. Vývoj nového titulu má na starosti studio Visceral Games ( autoři série Dead Space), přičemž hra ponese název Battlefield Hardline.

BFHardlineVidLk-610

 Policie v akci

Zatímco z ostatních battlefieldovských her jsme zvyklí na prostředí klasické války , ať už druhé světové či moderního konfliktu, Hardline přichází se zcela novým zasazením. Budeme si totiž hrát na četníky a zloděje. Hra je situována do prostředí boje policejních složek s těmi nejtěžšími kriminálníky.  Hlavním hrdinou příběhu je mladý polda Nick Mendoza, který se ocitá na šikmé ploše, kam ho zatáhne touha po pomstě. Podle EA má být singleplayer v Hardline mnohem hodnotnější než v posledních dvou Battlefieldech, kdy šlo pouze o několikahodinovou jednohubku s maximálně klišovitými zvraty. Nyní by prý příběh měl být spletitější, dočkat bychom se měli jakéhosi dělení na epizody a snad i větvení dějové linie.

Battlefield-Hardline-Gameplay-Trailer-Leaked-Shows-Intense-Action

Ať už bude singleplayer sebelepší, základním kamenem všech dosavadních Battlefieldů byl vždy multiplayer. Logicky bude založen na soupeření policie a gangu, k čemuž sedí i dosud známé módy. Heist mode bude o klasickém vykrádání bank a unikání před střílejícím zákonem, mód Rescue je překvapivě o zachraňování rukojmích, Blood Money si představte jako peněžní variantu Capture the flag. Čtvrtým do party je pak mód Hotwire, který by měl být zaměřený na automobilové honičky mezi oběma stranami, přičemž to celé bude opepřené o nějaké ty létající projektily.

Chybička se vloudila

Rozbuškou, která donutila EA hru oznámit ještě před E3, bylo výše přiložené video, které ( v době, kdy byla hra ještě pod krycím názvem Omaha) vzniklo pravděpodobně čistě pro interní účely. Jakmile se ale jednou dostalo na web, spustilo lavinu zájmu, se kterou už v EA nemohli dělat nic jiného, než hru oficiálně potvrdit. Z videa (které je podle tvůrců několik měsíců staré) je patrné zaměření na pěchotní boj a týmovou spolupráci. Jak to všechno bude fungovat a co ještě mají Visceral Games nachystáno, se s trochou štěstí dozvíme již za dva týdny, kdy bude probíhat E3. Jisté zatím je, že Battlefield Hardline vyjde letos na podzim a čeští hráči se dočkají oficiální lokalizace ve formě titulků.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama