Menu

Blizzard prý dělá na „Top-secret“ projektu, odhalen bude letos

Jedno z nejslavnějších herních studií, Blizzard Entertainment , si rozhodně nemůže stěžovat na nudný rok. Letos totiž vyšly hned dvě velké hry z dílny těchto vývojářů, konkrétně Hearthstone: Heroes of Warcraft a Diablo III: Reaper of Souls. První zmíněný titul je fenoménem současné free-to-play scény, když se z online karetní hry na univerzu Warcraftu stala neskutečně populární a závislost vyvolávající záležitost, jejímž úspěchem byl podle všeho překvapený i samotný Blizzard. Ten si bezpochyby největší příval vavřínů a dolarů sliboval od druhého zmíněného titulu, datadisku pro třetí díl legendární rubačky Diablo. Zklamání se určitě nedostavilo, jenom v prvním týdnu se Reaper of Souls prodalo přes 2,7 miliónů kopií a i hodnocení v recenzích byla více než příznivá (na Metacritic si hra drží excelentních 87 procent).

ss2-full

Neusínát na vavřínech

Díky úspěchu těchto dvou her by Blizzard mohl v klidu čekat na konec roku, zdá se ale, že rozhodně neusíná na vavřínech. Víme už o třech velkých projektech, na kterých studio pracuje. Ve vývoji je datadisk pro Starcraft II s podtitulem Legacy of the Void, horečně se dělá taktéž na rozšíření vlajkové lodě Blizzardu, MMORPG World of Warcraft. Pro to se chystá datadisk Warlords of Draenor , a když si k tomu všemu přičtete chystanou MOBA hru Heroes of the Storm , zdá se, že mají práce víc než dost. Na LinkedIn profilu jednoho z významnějších zaměstnanců studia se ale objevila zajímavá informace, totiž že pracuje na „top –secret“ projektu, který bude odhalen ještě v letošním roce.

reaper-of-souls-07-large

Tajemný projekt Titan

Otázkou je, o co jde. Mohlo by se jednat o další datadisk pro Diablo III, čímž by v Blizzardu jen těžko udělali ekonomický krok vedle. Spekulace ale toto oznámení spojují spíše s tajemným projektem Titan, o kterém se ví už dlouho. Respektive víme, že něco takového existuje, jinak jde pouze o dohady. Má se jednat o přelomové next-gen MMO, přičemž kořeny tohoto projektu se táhnou až do roku 2007. V roce 2013 prý Blizzard udělal významnou změnu ve směřování hry a projekt byl částečně přepracován. Jinak toho o Titánovi moc nevíme, v tomto ohledu označení Top-secret pasuje skvěle. Kromě zmíněných her samozřejmě může jí o zcela novou značku nebo pokračování některé ze stěžejních sérií. Jasněji by snad mohlo být po letošním BlizzConu , který proběhne v Anaheimu v první polovině listopadu.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama