Menu

Call of Duty: Advanced Warfare – revoluce, nebo střílečka do počtu?

Před několika málo dny jsme přinesli článek věnovaný chystanému oznámení nového dílu populární FPS série Call of Duty. Veškeré podstatné detaily  měl mít pod palcem magazín Game Informer, již několik desítek hodin před oficiálním odhalením byl ale Activision vlnou úniků informací donucen vypustit do světa oficiální trailer, který o chystaném titulu prozradil mnoho podstatných faktů. Od té doby jsme se ale již dozvěděli další střípky zajímavých detailů, pojďme si tedy shrnout, čím se nás tvůrci pokusí v novém Call of Duty ohromit.

2522986-cod1

Příběh

Děj se bude odehrávat v roce 2054 (tedy v budoucnosti, na první světovou válku si nechte zajít chuť). Teroristická organizace s pořádně drsnou zkratkou KVA rozpoutala ve světových metropolích vlnu teroristických útoků, takže vína z tohoto roku se asi do dějin svojí kvalitou nezapíší. Hlavním hrdinou je voják Mitchell, který se díky kamarádovi dostane do elitní soukromé vojenské společnosti a nafasuje nabušený ,,EXO“ bojový oblek ( Crysis, jsi to ty?). Jak už jsme zmínili v předešlém článku, ve hře se objeví slavný hollywoodský herec Kevin Spacey, který si střihne roli hlavního záporáka. Nové CoD tak na rozdíl od předchozích dílů bude mít pouze jednoho hlavního protagonistu, snad nám tedy tvůrci dopřejí více času na sžití se s ním než obligátních šest hodin kampaně.

1920x-1

 

Call of Crysis

Zmíněný slušivý obleček je jednou z nejvýraznějších novinek Advanced Warfare. Hrdinovi totiž umožňuje provádět v boji s lehkostí takové manévry, že by Ezio z Assassin´s Creed zblednul závistí a šel z da Vinciho vypáčit taky takový outfit. Nebude chybět lezení po zdi, skoky do závratných výšek, vznášení se či krátkodobé zneviditelnění. Za každou splněnou misi získáte nějaké ty zkušenostní body, které můžete narvat do vývoje svého svrchníku a doufat, že to k něčemu bude. Nepřátele budete kosit po tuctech jak za pomoci klasických zbraních s lehce futuristickým feelingem, tak i s úplně neznámými kousky, které místo normální munice fungují na energetické bázi. Tvůrci se dušují, že všechny futuristické prvky konzultovali s odborníky na vývoj zbraní i s patřičnými vědeckými kapacitami, tak snad poznáme, čím že se to bude mlátit za 40 let.

2522978-cod3

 

Nový engine? Cože?

Není žádnou novinkou, že singleplayer v Call of Duty byl vždy pouze jednohubkou určenou k tomu, abyste při aktualizování Teamspeaku pro pařbu s kámoši měli do čeho střelit. Jak bude multiplayer fungovat v Advanced Warfare je zatím zahaleno tajemstvím, tvůrci pouze lakonicky prohlásili, že hodlají podporovat eSport. Dá se ale čekat, že se do hry více hráčů přenesou všechny podstatné featury ze singlu. Skeptici si asi právě odfkrli a odešli s výkřikem ,, Titanfall zkřížený s Crysis, to abychom šli trénovat správnou výslovnost deja vu“, my ostatní se můžeme nechat překvapit a uznale pokývnout hlavou nad tím, že by neměl chybět kooperační mód. Aby celá ta akční jízda nějak vypadala, rozhodl se Activison konečně pro použití něčeho, co se blíží vymodlenému novému enginu. Nutno uznat, že na screenech to zatím vypadá lákavě, byť engine je podle všeho tak nový, že mu ani nestihli dát vznešené jméno. O zvukovou stránku se zato postará jméno zvučné, konkrétně skladatel Harry Gregson-Williams, který má na kontě soundtrack pro Letopisy Narnie, Království nebeské či herní sérii Metal Gear Solid.

10257301_283499168485019_6361271226272839322_o.jpg

Hra vyjde na všech velkých platformách. O verzi pro PC, PS4 a Xbox One se starají vývojáři ze Sledgehammer Games, zatímco další a dosud tajemné studio má pod palcem vývoj na starší generaci konzolí, tedy PS3 a X360. Datum vydání je stanoveno na úterý čtvrtého listopadu letošního roku.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama