Menu

Darkest Dungeon: zapomeňte na elfy

Potrhaný lupič ostražitě sedí u ohně a sleduje okolí. Každý zvláštní zvuk nezapadající do prostředí zatuchlého podsvětí by mohl znamenat vážné nebezpečí anebo se na to raději vyprdnout a jít na vlastní pěst hledat relikvie? Přesně takové myšlenky se budou honit hlavním hrdinům vaší seskládané družiny, s kterou jste vyrazili prohledávat podzemní svět pod vaším šlechtickým sídlem.

1 (1)

Darkest Dungeon je tak trochu z jiného těsta

Máte rádi RPG hry a už vás nebaví ty zaběhnuté klišé, kde se po světě potulují lidé válečníci, kouzelníci, orkové, skřeti nebo elfové obrostlý mechem, co beztak všechno vědí nejlépe? V tom případě by vás mohlo zajímat projekt od Redhost Studios.

Na samém počátku je důležité si vybrat svou skupinku čtyř hrdinů. Vaše sídlo odkrylo tisícileté tajemství. V útrobách panství byl nalezen vchod do podzemí, z kterého se nelinou zrovna ty nejpříjemnější zvuky. Rychle do městské krčmy pro hrstku hrdinů.

Wallpaper_Ruins_New

Originální postavy i jejich chování

Pokud čekáte tradiční postavy, tak na to rychle zapomeňte. K dispozici bude například nesnášenlivě věřící křižák, doktor sesílající mor a další choroby na své protivníky. Dokonce se zde objeví i malomocný nebo otrhaný lupič. Každý z nich má však něco do sebe a stejně tak dokáže i svým chováním nebo rozhodnutím zaskočit. Hra nabízí celou řadu možností, jak se svou skupinou postupovat. Podzemí je ztvárněno ve 2D prostředí a podotýkáme, že bude záležet úplně na všem.

Dokonce i na tom, který z vaší skupiny půjde první, jestli statnější hrdina, co bude odrážet útoky nebo stopař, či hledač pastí. Důležitým aspektem se stává stres každého hrdiny zvlášť. Malá stupnice poukazuje na citové rozpoložení. Pokud budete dlouho ve tmě, bojovat bez dlouhého odpočinku s mrtvolami, může se stát, že se váš hrdina pomátne a při dalším útoku zpanikaří. Darkest Dungeon milovníky RPG her určitě zaujme.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama