Menu

Far Cry 4 – rozstřílejte Himaláje

Jedna z nejlepších akčních sérií v herní historii se podle očekávání dočká nového dílu, a to již letos. Když se řekne Far Cry, většina hráčů si asi vybaví (doslova) výbušnou střílečku s relativně otevřeným světem, odehrávající se kdesi v tropickém pásmu. První díl z roku 2004 je dodnes považován za klasiku žánru, druhý díl sice nějakou tu kritiku schytal, dva roky staré Far Cry 3 je ale jednou z nejpopulárnějších her posledních let. Pokud si vybavíte prostředí z jednotlivých her, zjistíte, že se od sebe moc neliší. Oblast Mikronésie, Afrika, tropický ostrov ve třetím díle – všude nám bylo pořádně horko, a ne jen kvůli všudypřítomným nepřátelům. Pro čtvrtý díl se tak tvůrci rozhodli změnit klima, a to tak že výrazně. Podíváme se totiž do fiktivního regionu Himalájí, tvůrci nazvaného Kyrat. Podle oficiálních materiálů se tato ,, dechberoucí, nebezpečná a divoká“ oblast zrovna nachází pod diktaturou samozvaného krále, takže o záporáka je postaráno.

Himalaya_sud_avion

Lidé, kupujte

Výkonný producent Dan Hay prohlásil: ,, Po úspěchu Far Cry 3 chceme značku posunout na novou úroveň, která všechny hráče překvapí a překoná i ty ta nejvyšší očekávání.“. Očekávání budou vpravdě velká, protože excelentní třetí díl představuje pořádně vysokou laťku k přeskočení. Zasazením do atraktivního prostředí Himalájí ale tvůrci chybu udělali jen těžko. Kdo by si nechtěl zastřílet v tisícimetrových výškách, užít si trochy toho virtuálního lyžování a nakopat zadek nechutně blonďatému padouchovi? A možná přijde i Yetti.  Ubisoft se prý nyní soustředí na tvorbu titulů, které budou hrány i dlouho po vydání. To samozřejmě tvůrcům umožní vývoj tuny DLC a in-game předmětů, jejichž masivní prodej je údajně jedním ze současných cílů společnosti.

FC4063_618x348_pressrelease

E3 se blíží

Vývoj hry má na starosti studio Ubisoft Montreal, které má k ruce vývojáře z Red Storm Entertainment, Ubisoft Toronto, Ubisoft Shanghai a  Ubisoft Kiev. Far Cry 4 vyjde na všech velkých platformách, a to včetně PlayStation  3 a Xbox 360. Datum vydání je trochu překvapivě ještě letos, konkrétně v úterý 18. listopadu.  Více informací se dozvíme již v pondělí devátého června, kdy je plánována E3 prezentace Ubisoftu.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama