Menu

Sniper Elite III – dostaňte Šedého vlka

Vražedně přesný odstřelovač Karl Fairburne se vrací do boje, takže německé kosti budou praskat, svaly se trhat a počet nacistických pohlavárů projde výraznou redukcí. Vývojáři z Rebellion Developments se totiž logicky odhodlali k vytvoření dalšího přírůstku do své nejslavnější herní série, nesoucí sofistikovaný název Sniper Elite. Druhoválečných stříleček se na trhu válí tuny, proto je jejich dílo ceněno díky trochu jinému úhlu pohledu, než na jaký jsme zvyklí.

 Z Berlína do Afriky

V devět let starém prvním díle jsme v kůži amerického odstřelovače Karla Fairburna trénovali headshoty v Sověty obsazovaném Berlíně, v pokračování z roku 2012 jsme se pak ocitli ve stejném prostředí, ovšem s jinými úkoly. Nyní už se tvůrci konečně rozhodli změnit klima, a jedná se o změnu výraznou. Z rozstříleného Berlína se totiž přesuneme do prosluněné Severní Afriky. Žhnoucí Slunce, všudypřítomný písek, moře zvoucí ke koupání… a taky pár Němců k zastřelení. Konkrétně tisíce vojáků tvořících Afrikakorps, kteří vyzbrojeni tanky Tiger válcují Spojence ve velkém stylu. Kromě toho se k americkému velení donesla nemilá zpráva, totiž že Němci v Africe vyvíjejí jakousi super zbraň, která by mohla změnit průběh války na celém světě. Karl má tak před sebou misi, která může změnit průběh dějin.

SE3_first look_03

Největším tahákem Sniper Elie je již od druhého dílu  takzvaný ,,X-Ray Kill Cam“. Pod složitým názvem se neskrývá nic jiného než libůstka pro všechny fanoušky zdevastovaného lidského těla. Po úspěšně zaměřené a vypálené střele totiž můžete sledovat let kulky z hlavně až k cíli, přičemž po zásahu se vám v rentgenovém zobrazení ukáží do maximálních detailů všechny škody, které váš výstřel na nepříteli napáchal. Že se nejedná o hezkou podívanou asi není potřeba dodávat. Ve třetím díle tato funkce samozřejmě nebude chybět, naopak bude vylepšena o detaily jako zobrazení poškození svalstva či krevního oběhu. Karl dokáže jako schopný střelec po částech ničit i nepřátelská vozidla, dočkáme se tak vylepšeného a detailnějšího zobrazení této kratochvíle. Prostředí Sniper Elite III by údajně mělo být třikrát větší než ve dvojce, což nám prý umožní mnohem větší svobodu v pohybu a volbě postupu. V souvislosti s tím bylo vývojáři zmíněno, že mise budou mít historický základ. Podíváme se tak do obléhaného Tobruku i dalších, z dějepisu známých lokací.

SE3_first look_05

Oblafnout a zabít

Změn by měl doznat i průběh jednotlivých misí. V úrovních se bude vyskytovat více nepřátel, jejich AI by ale měla být nastavena na realistickou úroveň, takže se snad vyhneme geniálním vojákům, kteří vidí i za roh. Abychom mezi německými soldáty snadněji proklouzli, nadělili vývojáři Karlovi do vínky nějaké ty nové pohyby, takže na plížení by měl být kladen mnohem větší důraz. Budeme mít také k dispozici nové možnosti, kterak odlákat hlídky z jejich pozic, a stejně tak budeme moci využít speciálního vybavení k přehlušení výstřelu.

SE3_first look_01

V multiplayeru se výrazná revoluce nekoná, dočkat bychom se měli pěti módů, přičemž během hraní bude náš sniper získávat zkušenosti a medaile. Příznivce týmových hrátek pak asi potěší fakt, že celou kampaň lze projít v režimu kooperace, stejně tak jako dva speciální režimy nazvané Overwatch a Survival. Tvůrci už také stihli oznámit zajímavé DLC, které rozdávají zdarma k předobjednávkám. V přídavku s názvem Hunt the Grey Wolf nebude naším cílem nikdo jiný než samotný Adolf Hitler, Spojenci kódově nazývaný Šedý vlk.

Sniper Elite III vychází v Evropě 27. června, a to na PC, PS4, Xbox One, Xbox 360 a PS3.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama