Menu

The Forest – tak tenhle survival musíš mít

Kde to jsem a co se stalo? Tak nějak začíná většina survival her, které se od samého počátku snaží z hráče udělat oběť vlastního strachu. The Forest na to jde úplně jinak a my musíme říci, že se nám tento styl pozvolného dávkování opravdu zamlouvá.

Endnight Games studio sází na osvědčenou a stále rostoucí oblíbenost survival hororů. Tentokrát nejde jen o temnou jízdu prohnilého domu s opadávající omítkou, šváby a slizkých mutantů, co se bezmyšlenkovitě vrhají po vašem hrdle. Žádné úkryty ve skříních ani útěk do tmavého koutu místnosti. Tak co tedy The Forest nabízí?

the_forest_screenshot_1

Příběh hororu začíná ztroskotáním letadla na neznámém ostrově. Vy jste se stali jediným přeživším. Moderní člověk se během jedné minuty musí proměnit v divocha nebo se jeho osud uzavře ještě dříve, než začne. Musíte si obstarat vodu, potravu a vyrobit nějaké obydlí. Ano, přiznáváme, že jde o takovou malou Robinsonku, ale nakonec proč ne. Ovšem, kde se skrývá to napětí, ty hororové lekačky, co vás nenechají hrát déle než 15 minut a pak to raději zase necháte na příště?

The Forest ukrývá velké tajemství

The_Forest_25.03.2014_3-pc-games

Přes den je tento les doslova prosycený pohádkovou atmosférou. Zesilte si repro a uslyšíte, jak život džungle kolem vás jen kypí. Poletující barevní motýli, překrásná příroda a tu a tam prosakující sluneční paprsky. Spíše to vypadá na dokonalou dovolenou v zapomenutém ráji. Nenechte se zmást, jednou se setmí a po té všechna sranda končí.

Právě v noci se na ostrově probouzejí k životu místní kanibalové, rychlý, adaptovaní a především hladový. Dokud jim nezkřížíte cestu, tak o vás nebudou mít ponětí, ale jednou se pokusíte zabít lovnou zvěř, na kterou mají spadeno a je zle. Les má v noci neskutečnou atmosféru. Jedinou šancí, jak přežít vedle těchto tvorů je dokonalá symbióza s přírodou a vašimi schopnostmi. Hra vám nedává žádné příkazy, je zcela na vás, jak se svou situací vypořádáte. Budete se ukrývat, vyrábět pasti, pokusíte se kanibaly sledovat do jejich tábora a pak je vyhladit? Varujeme, zabitá byť jen jednoho kanibala vám dá hodně práce. The Forest má velké ambice stát se survivalem roku.

Jeden komentář

  1. Patrik mrtka napsal:

    je to nej hra na celým světě ☺☺☺

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama