Menu

Murdered: Soul Suspect – odhalte svého vraha

Kvalitních hororových her není nikdy dost. Letošní rok jich navíc slibuje opravdu hodně, když se na nás chystají takové kalibry jako Alien: Isolation nebo The Evil Within. Před několika týdny vyšel očekávaný Daylight, který ale příznivcům hororového žánru zrovna velkou radost neudělal a po celém světě sklidil zaslouženou vlnu kritiky. Trochu stranou pozornosti se však ve stínech plíží velmi zajímavý titul, hororová detektivka Murdered: Soul Suspect.  Její vydání je v Evropě plánováno na pátek šestého června, tedy již za pár dnů. Pojďme si připomenout, na co že se můžeme těšit.

4

 Zvonkový zabiják

Největším tahákem Soul Suspect bude příběh. Jeho hlavním hrdinou je detektiv Ronan O’Connor , tvrďák s kriminální minulostí. Jeho nejtěžší případ v kariéře je zároveň jeho posledním. Ronan je totiž v přímém střetu chladnokrevně zavražděn sériovým vrahem, který řádí v městečku Salem, nechvalně známé lokalitě proslavené krutými čarodějnickými procesy v minulosti. Detektiv sice fyzicky zemře, do světa se ale vrací jako duch s cílem najít svého vraha a zastavit ho dříve, než dojde k dalším obětem. Osoba zabijáka je z dosud uvolněných informací vykreslena více než zajímavě. Policí je zván Bell killer, protože jeho oblíbenou kratochvíli je kreslit na oběti zvony. Jakou to má symboliku můžeme jenom hádat, dá se ale očekávat, že Bell killer bude mít nějaké vazby na nadpřirozené jevy, kolem kterých se hra točí. Ronan se po návratu na svět pouští do pátrání, které je ale v mnoha směrech omezené. Jakožto duch totiž nemůže interagovat s hmotnými předměty, vyslýchat svědky ani jakkoliv komunikovat se živými bytostmi. To sice dokáže znepříjemnit život (vlastě smrt), padlý detektiv ale užitečné schopnosti také získal. Díky nehmotné podobě může bez obtíží procházet skrz zdi i jiné překážky, a vidí a slyší věci, o kterých obyčejný smrtelník nemá ponětí. Může taktéž ovlivňovat myšlenky žijících lidí a částečně tak vést detektivy k odhalení vraha. Ronan při svém pátraní narazí na i na jemu podobné duchy, kteří také z různých důvodů nemohou dosáhnout klidu. Nehmotný svět ale skrývá i nebezpečí v podobě temných příšer, které se snaží ovládnout detektivovu duší.

MURDERED-ONLINE-PREVIEW-2

(En) Joy

Přestože pro většinu lidí je Ronan neviditelný, podaří se mu získat živého spojence. Dívka Joy zdědila po své ztracené matce schopnost vidět duchy i s nimi komunikovat. Co víc, byla dokonce svědkem Ronanovi smrti. Díky ní může detektiv pročítat policejní dokumenty či získávat informace od žijících osob. Všech těchto možností musí využít, aby zastavil řádícího zabijáka a odhalil, proč musel zrovna on zemřít. Jak vidno, Murdered: Soul Suspect se rýsuje jako vymodlená detektivka s hororovým nádechem, pořádně temnou atmosférou a relativně otevřeným světem, ve kterém budeme provádět pátraní.  Zda to všechno bude fungovat se dozvíme již tento pátek, kdy hra vychází na PC, PS3, PS4, X360 a Xbox One.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama