Menu

Sacred 3 – v Ancarii opět poteče krev

Pamatujete si ještě ambiciózního konkurenta nesmrtelného Diabla jménem Sacred? Od vydání prvního dílu uplynulo již deset let, přesto je stále pro mnoho hráčům jedním z nejlepších akčních RPG za poslední roky. V roce 2008 jsme se dočkali druhého dílu s podtitulem Fallen Angel, který schytal kritiku především kvůli technickým nedostatkům a odfláknuté tvorbě postavy. I přes průměrnou dvojku je Sacred populární sérií, která si úspěch vysloužila mixem poctivé diablovské hratelnosti, otevřeného světa a výborným multiplayerem. Nyní se po několika letech značka vrací do popředí hráčského zájmu – v srpnu totiž vyjde Sacred 3.

ss08_large

Co nového v Ancarii?

Do kouzelné krajiny země Ancarie přibylo pár nových obyvatel démonického původu. Vládce Popelavé říše Lord Zhane se totiž s pomocí pekelných bestií snaží otevřít brány do podsvětí, což se logicky ne všem obyvatelům líbí.S cílem zařídit, aby brány zůstaly zavřené a Zhane se nezmocnil magického artefaktu jménem Srdce Ancarie, vzniká spojenectví hrdinných bojovníků, kteří musí oprášit své staré zbraně a bojové schopnosti. Příběh rozhodně nebude hlavní zbraní Sacred 3 , zajímavé herní charaktery už by ale mohly. Vrací se čtveřice hrdinů rozdílných ras známých z předchozích her – máme tu Ancarianku, khukurijského lukostřelce, kouzelníka Safiriho a Seraphimku. Kromě starých známých bude hratelná i zcela nová rasa , jejímž zástupcem je zabiják Kython, který ovládá krvavou magii i boj se dvěma zbraněmi.

 Multiplayer až pro 4 hráče

Co se hratelnosti týče, fanoušci série budou jako doma. Opět půjde o řezničinu diablovského typu, s propracovaným světem, ve kterém se objeví lokace známé z předchozích titulů. Nebude chybět ani multiplayer, přičemž hra bude neustále fungovat v kooperačním režimu pro čtyři hráče. Pokud budeme hrát v offline režimu, převezme role spolubojovníků AI. Každý z parťáků bude mít svoje specifické schopnosti a bojové styly, aktivní ale bude mít pouze několik skillů najednou, takže bude potřeba vhodně vyvážit přednosti a slabiny bojovníků a vytvořit fungující tým. Hlavním cílem tvůrců je prý především technická bezproblémovost hry, což byl kámen úrazu u Sacred 2. Zda se hru podařilo technicky vyladit a jak za ta léta série vyzrála budeme moci posoudit již na začátku srpna, kdy Sacred 3 vychází na  PC, PS3 a X360.

 

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama