Menu

The Godfather II – Aneb jak pokálet veleznámou značku

S první herní adaptací veleznámého Kmotra to tvůrcům moc nevyšlo a tak zkouší štěstí ještě jednou. Značka The Godfather má jistě potenciál a je přirozené, že se ji tvůrci snaží vytěžit.

Povedlo se to napodruhé?

Nepovedlo. I když se ze svých chyb zjevně poučili, stále to to není to pravé ořechové. Je zde jakýsi posun dopředu, ale pořád se jedná o jeden z těch slabších titulů. Hra tentokrát vychází z druhého dílu Kmotrovské trilogie. Filmového scénáře se jen přidržuje a jde si svou vlastní cestou, nicméně se nemusíte obávat úplného odbočení, obrovské množství filmových postav naleznete i zde. Stále platí mé doporučení, a sice: „hru hrajte pouze v případě, že jste již zhlédli filmovou trilogii.“ Několik momentů si hra půjčuje a vy byste se tak mohli připravit o nesrovnatelně hodnotnější zážitek, jenž film bezpochyb nabízí. Ve hře je gigantické množství textů. Hlavní hrdina (mladík, na jehož jméno si nevzpomenu) diskutuje pomalu s každým, na koho narazí. I s kolemjdoucími. Rozhovory jsou to vskutku stupidní. U všech jsem měl pocit, že jsou zde jen tak, aby se neřeklo. Některé postavy pro vás mají vedlejší úkoly. Vy pro ně splníte „laskavost“ a ony vám prozradí, jak zlikvidovat jistého nepřátelského mafiána. Jednodušší úkoly snad tvůrci ani vymyslet nemohli. Někoho zabij, zbij, uškrť, přejeď, či ubij baseballovou pálkou. Vrchol kreativity!

b07

Úmorné dobývání a spravování města

To, že si jde hlavní linie vlastní cestou, také není zrovna ideální. Zápletka je to největší mafiánské klišé, jaké jsem kdy viděl. Snad bude stačit, když řeknu, že tentokrát hrajete za kápa, hlavu celé rodiny Corleone. To, na čem si hra zakládá, je její vedlejší část. Opět budete vydírat obchodníky, obsazovat podniky a nově také spravovat celé město. Na konkrétní lokace lze poslat mafiány, kteří budou hlídat a popř. bojovat proti konkurenčním rodinám. Za dobývání si časem odemknete zlepšováky jako neprůstřelné vesty pro celou vaši rodinu. Ve městě je nespočet lokací, které lze obsadit. Samotné obsazování je opravdu úmorné, nudné a hlavně zdlouhavé. Ta největší podpásovka přichází na konci hry. Tvůrci se rozhodli vcelku krátkou kampaň natáhnout a nařídí vám dobýt všechny lokace ve hře a vymýtit všechny konkurenční rodiny! Nedobrovolně a se značnou nevolí jsem strávil v nehezkém prostředí The Godfather II dalších osm hodin.

TGD2-2

Být hlavou mafie v The Godfather II je nuda

Světlých momentů je pomálu. Byly zde momenty, kdy jsem se bavil, jenže já si vybavuji hlavně momenty, kdy jsem jezdil přes celé město se slovy: „ještě 28 budov a jsem konečně hotov.“ Jestli jste podruhé dohráli Mafii a lačníte po nějaké další mafiánské hře, zahrajte si ji potřetí. Po Kmotrovi sáhněte jen v případě, že máte spoustu času a nevadí vám nuda. Já osobně jsem zklamán.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama