Menu

Vrcholy a pády dosavadního průběhu E3

Ostře sledovaná herní výstava E3 je v plném proudu! To nejdůležitější ale máme již za sebou. Během pondělí a v úterních ranních hodinách proběhly prezentační konference slavných společností jako Microsoft, Sony, EA nebo Ubisoft. K vidění toho bylo více než dost, ze všech uveřejněných oficiálních trailerů by se dal sestříhat několikahodinový a pořádně nadupaný film. Ze spousty zajímavých odhalení jsme vybrali ty nejpůsobivější, a stejně tak některé, jež mezi hráči zase takovou euforii nezpůsobily.

Gameplay Zaklínače 3

Po nedávno zveřejněném cinematic traileru si CD Projekt na E3 připravil pětiminutovou ukázku z hraní. Geralt v ní nahání gryfona, po cestě pobije pár banditů a pokecá se starou známou. Patrná je z videa především jedna věc – graficky to vypadá neskutečně. Úžasné detaily, krásná krajina, rozhled široko daleko. Prostě fantazie.

Assassin´s Creed se rozjíždí

Ubisoft pojal odhalení dosud pouze okrajově prezentovaného dílu Unity ve velkém stylu. Už na konferenci Microsoftu byla k vidění ukázka z pasáže, kde jsme sledovali postup čtyř assassínů rozvášněným davem až k úspěšně provedené likvidaci. Nyní už tak víme, že se v revolucí zmítané Francii budeme moci v rámci speciálních misí prohánět se třemi kamarády v rámci kooperačního režimu. Na své konferenci pak Ubisoft přihodil parádní filmeček a dlouhou ukázku ze singlu. Graficky to vypadá na pravý next-gen, spolupráce čtyř zabijáků vypadá jako nutné osvěžení série a zasazení do revoluční Paříže se jeví jako geniální krok. Unity by mělo vyjít 28. října na konzolích, ohledně PC verze ještě není nic jisté.

Beta Battlefield Hardline

Nový přírůstek do série Battlefield nevzbudil po svém oznámení zrovna vlnu nadšení, EA proto na E3 vytasilo hned několik trumfů. Několik minut výbušné multiplayerové akce vypadalo více než dobře, přepínání perspektiv mezi zločinci a policisty splnilo svůj účel a hra tak v pohybu vypadala velmi svižně. Autor článku se sice nemůže zbavit dojmu, že Hardline by se mělo prodávat maximálně jako datadisk pro Battlefield 4, o tom ale v EA evidentně neuvažují. Na závěr tvůrci oznámili spuštění veřejné bety na PC a PS4, kvůli čemuž včera bleskově spadnul oficiální web Battlefieldu. Podle prvních ohlasů není hra vyloženě špatná, mnoho hráčů ale hlásí stejné technické problémy, které Battlefield 4 provázejí skoro rok po vydání.

Golf na Frostbitu? Vážně?

Spíše úsměvným momentem konference EA bylo oznámení nového dílu golfu Tiger Woods PGA Tour. Hra poběží na enginu Frostbite, golfový zážitek nebude prý ničím omezen a kromě známých areálů budou k dispozici i ulítlé scénáře, jak je dobře vidět v traileru. Skoro se zdá, že když EA nemohlo použít vojenské mapy v novém Battlefieldu, vrazilo je do golfového simulátoru. Proti gustu žádný dišputát.

(Ne)odhalený Mass Effect 4

Jednou z nejočekávanějších her celé E3 měl být restart sci-fi série Mass Effect. Na prezentaci Bioware, která se točila především kolem Dragon Age: Inquisition, však o pokračovaní Shepardovy ságy nezaznělo skoro nic. Ve vývojářském  deníčku bylo k vidění pouze pár konceptů a zazněla neurčitá informace o zasazení hry. Děj by se měl odehrávat v dosud neprobádané části galaxie a hrdinové by měli být taktéž nové charaktery. Na starého dobrého Sheparda si tak asi ještě počkáme.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama