Menu

Vzhůru na Měsíc v Borderlands: The Pre-Sequel

Patříte-li k příznivcům akční série Borderlands, pravděpodobně máte již několik měsíců abstinenční příznaky z nedostatku humorem nabytého střílení. Od vydání druhého dílu uplynuly již dva roky a postupně vysychá i proud různorodých DLC, kterými tvůrci hru po dlouhou dobu zásobovali. Letos v dubnu ale 2K Games a Gerbox potvrdili to, o čem se již několik týdnů spekulovalo – na podzim se dočkáme nového Borderlands. Za uplynulou dobu od oficiálního oznámení jsme se již o hře dozvěděli vcelku dost, včetně gameplayů a pozadí příběhu. V čem se tedy bude Borderlands: The Pre-Sequel lišit od svých předchůdců?

bl_prsql10581028_ss_05

Vzestup padoucha

Upřímně řečeno, zase tolik toho není. Kvůli stejnému enginu bude hra vypadat v podstatě stejně jako druhý díl, a příběh bude s předchozími tituly taktéž silně propojen. Děj nového dílu se odehrává mezi jedničkou a dvojkou, a soustředí se okolo postavy Handsome Jacka, tedy hlavního padoucha z Borderlands 2. Hratelné postavy budou všechny součástí jeho týmu, a jedná se tak o fanouškům série dobře známá individua. Každá ze čtyř postav bude tradičně disponovat jinými schopnosti a stylem boje. Máme zde assassínku Athenu známou z DLC The Secret Armory of General Knoxx pro první díl, inženýra Wilhelma ( jeden z prvních bossů v Borderlands 2), šerifku Nishu a především robůtka Claptrapa, asi nejpopulárnější postavu celého univerza. V kůži těchto čtyř hrdinů budeme sledovat vzestup Handsome Jacka a jeho cesty k moci, kterou provází i proměna z alespoň trochu racionálního člověka v totálního psychopata.

Zhluboka dýchat

Výraznou změnou projde prostředí hry. Z planety Pandory se totiž přesuneme na měsíční stanici Hyperion, kterou jsme mohli vidět vysoko v oblacích během hraní Borderlands 2. S tím souvisí i změny v hratelnosti. Kvůli absenci kyslíku musí postavy nosit speciální helmy a v rámci HUDu nebude chybět jeho ukazatel, takže si budeme muset dávat pozor, abychom se neocitli bez zásob kyslíku. Bez něho se nedá žít ani v Borderlands. Nulová gravitace zase umožňuje mnohem vyšší skoky, k čemuž bude k dispozici i jetpack, jehož používání ale tenčí zásoby kyslíku. Nepřátele, mezi kterými nebudou chybět ani zbrusu nové potvory vyskytující se pouze na Hyperionu, půjdou díky zmíněné absenci gravitace vystřelit z povrchu. Ne vždy ale budeme za neexistující přitažlivost rádi. Těla padlých nepřátel a tedy i itemy čekající na sebrání totiž mohou nepozorovaně odplout kamsi do neznáma, takže bude potřeba mít se na pozoru. Přibyly i nové způsoby likvidace protivníků – půjde jim prostřelit kyslíkovou masku a výrazně tak urychlit jejich konec ,či je rozdrtit dopadem z výšky získané pomocí dvojitého skoku nebo jetpacku.

bl_prsql10581075_ss_02

Borderlands: The Pre-Sequel vyjde v Evropě 17. října 2014 na PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama