Menu

Dojmy z uzavřené Bety hry The CREW

Uzavřená Beta PC verze očekávané závodní hry The CREW skončila v sobotu odbitím druhé hodiny odpolední. Pro ty z Vás, kteří jste se do Bety nedostali tak nezoufejte. Na následujících řádcích se s vámi podělím o své zážitky.

1

Beta se hlavně zaměřila na příběhovou část hry. Hrajete za muže jménem Alex Taylor.

Hra začíná zběsilým útěkem v S.U.V. Fordu F-150 před policií na polních cestách v Midwest. Vlastně jde spíše o závod při kterém policie Alexe pronásleduje. Cestou je nutné projíždět na čas různě rozmístěnými Checkpointy. A jak už to ve závodních hrách bývá tak se na prvních vozidlech nikdy nekončí. Po telefonátu od člověka jménem Harry se hlavní hrdina dozví, že je potřeba přesednout do další nadupané mašiny. Nasedá tedy do Chevroletu Camaro ze sedmdesátých let a jeho cesta pokračuje do Detroitu. Detroit je sídlem gangu s názvem 5-10, který zde ovládá scénu s pouličními závody a hlavní protagonista tam má i bratra, který je jejich členem

23

Oba bratři pojedou na setkání s jedním člověkem z gangu. Člověk dorazí ve svém Fordu GT a bratr jde k němu. Alex neví o co jde, jenom to že má zůstat v autě. Když se Dayton vrací zpět k autu je střelen do zad. Pachatel zahazuje zbraň a ujíždí z místa činu. Chvíli po té co vám umírá v náruči, přijíždí jako na zavolanou policie. Jeden z agentů z odhozené zbraně nenápadně otírá otisky. A následně na to Alexe zatýkají za vraždu.

45

Protagonista je obviněn a odsouzen na osm let vězení. Po pěti letech ho osloví agentka jménem Zoe, která věří, že to na Alexe hodily a že si můžou navzájem pomoci. Ukáže mu fotky dvou lidí – jeden je ten co střelil bratra Dennis Jefferson A.K.A. Shiv vůdce gangu 5-10. Tím druhým je speciální agent Coburn, který to na něho nechal hodit. Jeho úkolem je infiltrovat gang 5-10, získat reputaci, sabotovat aktivity gangu a hlavně vykonat svou pomstu.

67

Příběh v Beta verzi nebyl možný dohrát, jakmile dojedete příběhové mise a dosáhnete maximální úrovně, kterých bylo deset už nebylo možné pokračovat. Ale vadí to snad když máme k dispozici takovou rozlohu k prozkoumání?

Po propuštění z vězení si nejprve musíme obstarat auto. Taxi služba vás odveze k prodejci vozů. Zprvu si můžeme vybrat ze čtyř aut – Chevrolet Camaro SS 2010, Nissan 370Z (R-34) 2013, Ford Mustang GT 2011 a Dodge Challenger SRT8 2012 (U mne samozřejmě vítězí poslední možnost). Po výběru vozidla jedeme k tunerovi. Beta nám dala ochutnat tři třídy vozů Full Stock (klasický vůz bez úprav), Street (vůz připravený na závody po silnici) a Dirt (auto je upravené na štěrkové, prašné a bahnité cesty). Tříd vozů je tu normálně šest a ty jsou Perf, Circuit a Raid. Vozy si libovolně můžete projet na městské trati.

8

910

U tunera vozidel můžeme z vašeho auta udělat doslova dominátora silnic. Jsou zde dvě možnosti úprav – vizuální a výkonnostní. Vizuální tuning nabízí rozsáhlou možnost výběru od barev, polepů, předního a zadního nárazníku, prahů, kapot, spoilerů, zpětných zrcátek, blatníků, barev interiéru a disky (kola). Výkonnostní jsou od výfukového potrubí, řídící jednotky (E.C.U.), vstřikovače paliva, vzduchové filtry, převodovku, motor, gumy, brzdy, tlumiče, rozvodovku a nebo možnost zredukování váhy vozidla. Za každý závod nebo úkol pokaždé vyhrajeme kromě zkušenostních bodů a peněz také výkonnostní balíčky a úroveň vozidla.

1112

Poškození vozidel tu není nějak veliké. Většinou jde o upadlé nárazníky, uražená zrcátka, poškrábané plechy, prasknutá okna nebo promáčklá kapota. Popřípadě při větší destrukci normální pohled zastoupí animace. Auta je tedy nutné časem nechat opravit. Na výkon to nejspíš vliv mít nebude, nebo jsem to tedy aspoň nepoznal. Celé poškození včetně animace se dá přirovnat k destrukci v Need for Speed The RUN.

1314

A čím vším to budeme platit?

Ve hře jsou dvě měny… Ano někdo si řekne „Jsme přeci v Americe, budeme platit dolary.“. To se ale nekoná a měnu zde představují tzv. Bucks, které představují dolary a dokonce i to ‚B‘ je podobně přeškrtané. Tyto peníze budeme získávat klasickým způsobem tzn. vyhrávat je. Druhu měnou jsou zde Crew Credits, který mají být takovými mikrotransakcemi. Tato funkce vám umožní si koupit díly na vůz za skutečné peníze předtím než se vám odemknou. Není to však povinné. Názor Ubisoftu je takový, že je to dobré pro hráče, kteří to delší dobu nemůžou hrát. Tým utekl o několik úrovní před Vás a budou mít poodemykaných více dílů.

Celý příběh by se měl dát dohrát za nějakých dvacet hodin, ale nemusíte s ním pospíchat. Za hru na sebe párkrát upozorní, ale není to vyloženě tak, že by nás nutil. Je to takovým stylem jako „Hele už jsi mne nejezdil nějak dlouho, nezapomněl jsi na mne?“

Hra kombinuje prvky Singlepayeru s Multiplayerem a do hry se můžete zapojit zcela plynule. Jak už napovídá název hry tak si ve hře můžete založit až čtyřčlennou bandu. To je však pouze na Vás. Můžete jezdit klidně sami, dojezdit příběhové mise, jezdit úkoly proti duchovi (hráči, kteří na závodě zanechali nějaký rekord). Pro příběhové mise budeme často měnit vozy jako na běžícím páse ať už vlastních nebo půjčených. Proč jsem však napsal úkoly na místo závody? Závody jezdíme obvykle ve čtyřech lidech ať už proti živým hráčům nebo umělé inteligenci a jezdí se buď klasické sprinty, okruhy nebo jako to bylo v Betě drag proti Bossovi. Úkoly jsou buď povinné a nebo nepovinné. Povinné jsou v rámci příběhu a bývají jako například dopravit vůz z místa na místo, otestovat auto, pronásledovat a zničit vůz závodníka nebo klasický závod na čas. Nepovinné jsou například jízda ve slalomu, skok daleký a nebo závod, ve kterém se musíme držet v lajně.

1516

Každý úkol nebo závod si nejprve musíte zpřístupnit nalezením datových stanic. Závody se pak jezdí na tři medaile – bronzovou, stříbrnou a zlatou. K jejich dosažení je důležité neztrácet čas a rychlost.

17

Datová stanice v San Francisku.

 Kde se to celé bude odehrávat?

Pro tuto hru vznikl snad největší herní svět se skutečnými lokacemi vůbec. Mapa nabízí více jak desítky tisíc kilometrů silnic. Krom toho mapa nabízí prozkoumávání cest i mimo silnice jako pouštní, polní… Prostě po celou rozlohu Spojených států Amerických. Můžeme se podívat do známých států jakými jsou New York, Detroit, Chicago, Las Vegas, San Francisko, Los Angeles, Miami a dalších. Máme přece otevřenou celou Severní Ameriku a můžeme se třeba jet podívat například do Grand Canyonu, nejsuššího a nejníže položeného místa v Kalifornského Death Valley, Mount Rushmore a nebo do Yellostoneského národního parku.

18

1920

2223

Nejde však o otevřený svět bez života ba naopak – svět je živý až dost. Ve městech chodí chodci, na polních, hornatých cestách a na dálnicích můžeme potkávat různá zvířata například stádo jelenů, medvědy či jiné narušitele vaší jízdy. Ačkoliv jsou zde chodci tak zde neexistuje termín jako je ‚zabití‘. I když jedete po chodníku, lidé stíhají uskočit nebo když je náhodou trefíte na přechodu pro chodce, uskočí lehkostí papíru a pak na vás nadávají. Dost to připomíná prvky ze hry, za kterou opět stojí Ubisoft – Driver. Zvěř před Vámi uteče. Protijedoucí vozidla civilistů budete potkávat od aut nejspíše vymyšlených (vypadají podobně jako Town Car nebo Opely), ale hodně často i skutečných. Nejčastěji tu budeme potkávat klasiky jako je Camaro, Mustang nebo Charger. Často si můžete všimnout i jedoucích sanitek.

 2425

Aby jste se v tak obrovském světě neztratili tak je tu možnost využít GPS systémů, který vám nastaví lajnu, po které můžete jet (platí to především pro silnice a zmapovaných polních cestách).

2627

Při nebezpečné jízdě se může stát, že vás jiní účastníci provozu mohou nahlásit na policii. Není však nutné nikam spěchat a i když dorazí na místo činu a vy jste zrovna v klidu tak neví koho mají hledat. Při potkání policejního vozu ať už na zavolání nebo hlídkových vozů, je lepší nedělat neplechu a to hlavně nebourat do jiných vozidel. Vysoká rychlost jim však nevadí. Při prvním kontaktu s jiným vozem Vás začnou monitorovat a když způsobíte více přestupků začnou Vás pronásledovat. Při prvních dvou stupních hledanosti není takový problém jim ujet, ale s vyšší úrovní přicházejí větší problémy. Policie nasazuje zátarasy, těžká S.U.V. nebo vrtulník.

Jak se to hraje a další ovládání?

Hra nám dá na výběr celkem z pěti pohledů – za autem, daleko za autem, z nárazníku, přes kapotu a pohled z kokpitu. Pohled z kokpitu je velice detailní a při jízdě vám to připadá jako by jste řídili skutečné auto. Jízda se ovládá pomocí šipek. K použití dusíku (který je v každém typu vozidel až na Fullstock integrovaný) použijeme Shift a k použití ruční brzdy je samozřejmě na Mezerníku. Ve Free run a závodech není možné pauzovat hru (jde to v závodě, který jezdíte sólo). Vyjede vám nabídka, ve které si můžete vyměnit, opravit či vytunit vozidlo aniž by jste museli zpět na základnu. Také tu nechybí rádio, ve kterém si můžete vybrat stanici, přepínat mezi hudbou anebo si sem můžete natáhnout vlastní muziku.

28The Crew (Beta)2014-7-25-13-31-14

Detailnost je i při tuningu, kdy se vám vůz rozebere na díly. Je zde taková zajímavá možnost kdy přejdete do režimu ‚Demo‘, který funguje v garáži, u prodejce vozů nebo tuningovém obchodě. Díky němu se můžete se podívat jak funguje motor (písty ve válci, funkci ventilů, točení vačkové hřídele a dále) nebo převodovka. Můžete si též na místě vyzkoušet jak je vůz schopen zrychlit na maximální rychlost.

3031

A na čem tohle všechno běží?

Hra běží na Babel engine. Titul je ve vývoji už šest let a vzhledem k tomu jak kvalita grafiky většiny her stoupá tak vývojáři odvedli výborný kus práce. Na své grafické kartě HD 7850 jsem to bez problémů hrál se vším všudy na Ultra nastavení. Průjezd státy přes celé USA je plynulý a žádné nahrávací obrazovky, zpomalení či zhoršení detailů zde nečekejte. Ve zpětných zrcátkách chyběl odraz a rozostřoval se Antialiasing. Po celou Betu jsem zde narazil na minimum grafických bugů… Vlastně na jeden – když jsem měl cestu do Detroitu na začátku hry a vstoupil do úkolu kterým byl slalom, zčernala mi horní polovina obrazovky, tudíž jsem závod dojížděl poslepu. To je asi tak všechno z grafických bugů. Poté tu byl problém s teamspeakem kdy se k vám připojil jiný hráč úplně z ničeho nic. Takové momenty bývají extrémně otravné. A jak je nejenom v Betách her známé tak hra i padala. Většinou se tak stalo minimálně po třech hodinách hraní. Hra spíše než Beta působila jako obrovské Demo. A také která Beta se průběžně patchuje? Spíše si myslím, že by se Ubisoft měl postarat o nestabilnost funkce klienta Uplay.

32

Tvůrci na této hře odvedli snad nejlepší práci. Každý detail je zde výborný, ať jde o svět nebo o vozy. Podle mne je The CREW nejlepší závodní hrou současnosti a myslím, že jí dlouho nic nepřekoná. 

Na hře pracuje Francouzské studio Ivory Tower a Ubisoft Reflections, které stojí za akční závodní adventurou – Driver, které tvoří již od roku 1999 kdy jim to ještě vydávalo GT Interactive Software nebo Atari. A právě The CREW je v některých aspektech hry podobná zatím poslednímu dílu Driver: San Francisko. Tvůrci dokázali splnit co Need for Speed The RUN načal v daleko menším měřítku. Sice v něm bylo spoustu tratí, ale chyběl tam ten Open World. Samotné The CREW vydá Ubisoft 11. 11. 2014 pro PC, X-Box One a PS4 v anglickém lokalizaci.

GameRiot zveřejnil několik videí z hraní této Bety. Pokud vám nestačili mé obrázky tak se můžete podívat na první Gameplay níže a zbytek najdete na jejich profilu na YouTube.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama