Menu

Homefront: The Revolution – válka, které se možná nedočkáme

Je to zajímavý, bohužel ale smutný příběh. Před třemi lety vyšlo ambiciózní FPS Homefront, které vyprávělo příběh o vojenském obsazení Spojených států a zoufalém boji místních obyvatel za svobodu. Hra jako taková nebyla vyloženě špatná, sklidila lehce nadprůměrná hodnocení, její finanční úspěch ale nebyl ani zdaleka takový, v jaký vydavatel THQ doufal. Už krátce po vydání hry skončilo talentované vývojářské studio Kaos Studios, a za několik měsíců je následovalo i samotné THQ, které ještě před svým bankrotem stihlo oznámit pokračování zmíněného FPS. Po těchto událostech už se zdálo, že je se značkou definitivní konec, do hry ale vstoupili Němci z Cryteku. Ti totiž od potápějícího se THQ koupili práva na tuto sérii a vývoj nového dílu svěřili studiu Crytek UK ( které tvoří vývojáři z bývalého týmu  Free Radical Design). Ti se čile pustili do práce a nedávno oficiálně oznámili druhý díl Homefront s podtitulem The Revolution. Hra se objevila na červnové E3, k vidění bylo skoro čtvrthodinové demo, vše vypadalo naprosto parádně a z nového Homefront se stala jedna z nejočekávanějších her příštího roku.

HOMEFRONT-THE-REVOLUTION-ANNOUNCE-4

 Problémy se kupí

Bohužel to nebyl šťastný konec pohnutého příběhu této značky. Už krátce po skončení E3 začaly na veřejnost pronikat zprávy o finančních potížích Cryteku. Autorům sci-fi série Crysis prý hodně zatopil vývoj nedávno vydané konzolové rubačky Ryse: Son of Rome, kterýžto titul navíc neuspěl ani co se prodejů týče. Na firmu navíc dolehly i další finanční problémy, které vedly ke zpožděnému vyplácení zaměstnanců. Před pár dny ale web Kotaku přinesl ještě horší zprávy. Podle několika zdrojů z Crytek UK totiž místní zaměstnanci na protest proti absentujícím výplatám přestali chodit do práce. Studio prý v posledních měsících konstantě opouštěli pracovníci a nyní situace eskalovala, když i ti zbývající přerušili práce na Homefront: The Revolution a zůstali doma. Není asi třeba připomínat, že podobné turbulence se na vývoji hry mohou výrazně podepsat. Oficiální stanovisko Cryteku neexistuje, studio pouze před časem vyvrátilo spekulace o finančních problémech, evidentně na nich ale byl kus pravdy. Jedním z reálných řešení situace by mohlo být odkoupení Cryteku UK vydavatelem Deep Silver, který už do vývoje hry investoval nemalou částku a logicky by tak o svoje peníze nerad přišel. Podle některých spekulací už intenzivní jednání mezi Crytekem a Deep Silver probíhají.

Novodobá revoluce

Proč že by nás případné zrušení Homefront: The Revolution mělo tak mrzet? Inu, hra vypadá velmi nadějně. Zatímco první Homefront byl na mnoha místech nechutně lineární, druhý díl poběží na Cryenginu třetí generace, takže by herní svět měl být otevřený a nabídnout nám hned několik způsobů řešení situace. To samozřejmě souvisí i se zasazením příběhu, který se opět bude odehrávat v Severní Koreou obsazených Spojených státech. Ne všichni Američané se ale chtějí učit asijským zvykům a tak vzniká hnutí odporu, které se pouští do boje proti okupantům. Zatímco armáda Severní Koreji disponuje těmi nejmodernějšími bojovými prostředky, například roboty, povstalci se musí spoléhat na klasické guerillové taktiky.

HOMEFRONT-THE-REVOLUTION-ANNOUNCE-5

Hráč by měl prožít příběh Ethana Bradyho, který se z obyčejného obyvatele propracuje až do čela revoluce, zde označované jako druhá Americká válka za nezávislost. Právě otevřené prostředí by mělo nabídnout obrovskou svobodu ve výběru cílů, přípravě léček i rychlých přepadech. Když si k tomu přičtete ještě speciální kooperační režim, vzejde z toho jedna z nejslibnějších FPS za poslední léta. Nezbývá než doufat, že se finanční problémy Cryteku podaří vyřešit ke spokojenosti hráčů i vývojářů a my se tak příští rok dočkáme pořádně atmosférické střílečky, ve které se nebude šetřit Molotovy.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Jeden komentář

  1. Ondřej Zeman napsal:

    Pěkná novinka ale za Preview bych to asi nepovažoval :) Ale jinak hodně pěkné info.

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama