Menu

Pár statistik o Steam-u aneb fenomén roste

Nějaké zkušenosti s platformou Steam už má dnes takřka každý uživatel, který kdy spustil počítačovou hru. Pro mnoho hráčů je Steam jediným místem, kde nakupují nové hry, pro další pak prostředek pro hraní a sdílení s přáteli. Kolik má ale dílko slavných Valve v současnosti vlastně uživatelů? A jaké hry nejčastěji hrajeme?

Komunita roste

Jednoho významného milníku dosáhl Steam tuto neděli. Krátce před polednem bylo zalogováno 8 020 700 hráčů, což je nový rekord, protože dosud bylo online maximálně 7, 6 miliónů uživatelů. Na tomto vysokém čísle se samozřejmě podepsaly právě končící letní slevy, které donutily mnoho hráčů utratit desítky eur za hry, které vlastně ani nechtěli. Celkově je na Steamu přes 75 miliónů hráčů, což je něco, čemu se EA se svým Originem či Ubisoft s Uplay prostě nemůžou rovnat. Co se stahování týče, není žádným překvapením, že největší část celkového ,, provozu“ obstarávají Spojené státy americké, následované Ruskem, Německem a Británií. Na Českou republiku připadá půl procenta aktivity, přičemž naše průměrná rychlost stahování je prý 9,6 Mb za sekundu (na Slovensku je to 7,8).

mapa

 DotA vládne

Nejpoužívanějším operačním systémem uživatel Steamu je s drtivým náskokem Windows 7, nejčastější grafickou kartu je pak Intel HD Graphics 4000. Obecně ale převládají karty od nVidie před AMD. Nejpoužívanějším jazykem je samozřejmě angličtina, průměrná velikost operační paměti je 8 GB a třetina uživatel má harddisk o velikosti mezi 250 a 500 GB. A co že na takovýchto sestavách nejčastěji spouštíme za hry? Dlouhodobě je na čele žebříčků DotA 2 , s uctivou mezerou následovaná  Counter-Strike: Global Offensive a Team Fortress 2. Za touto svatou trojicí jsou pak tituly, které si pouze prohazují pořadí v TOP 10. Oblíbené je PAYDAY 2 ( obrovský boom zažívá díky letním slevám, během kterých se dalo sehnat za směšnou cenu), Skyrim, Football Manager 2014, vysoko se také drží  Garry’s Mod a pátá Civilizace. Mnoho hráčů také často spouští Terrariu, druhé Borderlands, DayZ a předešlé díly série Counter Strike. Naopak horké novinky jako Watch_Dogs či Wolfenstein: The New Order patří spíše k průměru. Stálicemi jsou novější díly série Total War a především prakticky všechny Football Managery, když ve stovce nejhranějších her najdeme hned tři poslední díly.

stat

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama