Menu

Rayman 3:Hoodlum Havoc – Chlapík Ray ve svém vůbec nejlepším dobrodružství

Veselá dobrodružství s tak trochu podivným hrdinou se postupem času viditelně změnila. V Raymanově prvním dobrodružství jsme po plošinkách poskakovali ve 2D, ve druhém jsme ochutnali kouzlo třetího prostoru. A i když bylo Raymanovo druhé dobrodružství vskutku vydařené, mě si získalo jeho třetí dobrodružství, které bych klidně označil za jednu z nejlepších akčních adventur všech dob.

Svět i přítel ve velkém nebezpečí

Rayman má co dělat. Svět ovládají zlí hudlumové (netuším, zdali jsem to napsal korektně), což jsou přeměnění hodní lumíci. To však není ani zdaleka vše, co našeho hrdinu tíží. Jeho nejlepší přítel, potrhlá modrá žába Globox spolkl hlavního záporáka, pomyslného krále hudlumů. A tak se Rayman vydává na strastiplnou cestu ve snaze krom světa zachránit i Globoxe.

197061-rayman-3-hoodlum-havoc-windows-screenshot-collect-the-crystals

Soundtrack i lokace na jedničku

Rayman 3: Hoodlum Havoc je v základě skákačka. Skákat budete neustále a to na mnoha nejrůznějších místech. Mezi nejpovedenější řadím ledovou zemi, kde si vychutnáte parádní jízdu ze svahu na snowboardu nebo temné mokřady a jejich ponurou atmosféru (a nevšední obyvatelku). Zapomenout nesmím na arkádové jízdy ve světelných tunelech. Jedná se o spojnice mezi úrovněmi. Banálně jednoduchý princip přeskakování z dráhy na dráhu mi natolik uhranul, až mě mrzelo, že se ve hře nevyskytuje v hojnějším množství. Krásné různorodé lokace doplňuje naprosto famózní soundtrack. Pokud mi něco po dohrání zůstalo v hlavě, tak jsou to zvláštně tajemné tóniny.

rayman_3_hoodlum_havoc_5

Sbírej a odemykej

Na své pouti Rayman sbírá diamanty. Jsou různých barev a hodnot. Žluté jsou za 10 bodů, rudé za 30 a zelené, velmi vzácné, za rovný 1000. Ke zhodnocení vašeho bodíkového kapitálu slouží combo mód. Získáte-li diamant a hned na to další, hodnota toho druhého se vám přičte do combo módu. Čím více diamantů po sobě seberete, z tím vyššího skóre se můžete těšit. Skóre zde má svůj účel. Odemykají se za něj bonusové levely. Jedná se o proklatě obtížné zkoušky vašich dovedností. V jednom se soupeřem hrajete tenis, v dalším skáčete po balónech. Bonusové levely je radno tak nanejvýš zkusit, ve hře jsou jen aby se neřeklo.

rayman3dnew

Kdo by neznal Raymana

Teď něco málo k hrdinovi samotnému. Starého dobrého bezkrkého, bezrukého, beznohého Raymana snad ani není třeba popisovat. Rád poskakuje. Své bujné kadeře dovede rázem proměnit ve vrtuli. Z jeho pěstí létají smrtonosné rány na metry daleko. Občas narazí na zvláštní konzervu, která ho mírně pozmění. Modrá mu do pěstí přidá ořetězené skřipce, zelená propůjčí nadraymanovskou sílu. Mimo to se časem naučí vyplazovat se. Jeho komický výškleb poleká hudlumy a přemění je zpátky na hodné lumíky.

r3hd_screenshots_03_720p

Nebývale drsní bossáci

K Raymanovy neodpustitelně patří tuhé bossfighty. Zde se utkáte s přehršelem prapodivných individuí. Gigant stonásobně větší než vy, týpek na chůdách a Raymanova bota, to je jen zlomek zlořádů, s nimiž se utkáte na poli válečném. Důrazně doporučuji obrnit se trpělivostí. Mnozí soupeři mají tužší kořínek, než stará domovnice.

Jak jste si jistě všimli, já třetího Raymana považuji za naprosto parádní hru. Spousta lidí si stěžuje na přepísknutou obtížnost. Třetího Raymana jsem hrál poprvé někdy v devíti letech, a co si vzpomínám, tak jsem hru bez větších komplikací vyhrál. Můj verdikt je tak zcela jasný. Hru vám nemůžu jinak, než vřele doporučit.

Jeden komentář

  1. Ondřej Zeman napsal:

    Pro mě moc old titul v jeho vrstvě vidím i lepší hry.

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama