Menu

Jak se povedlo nové DLC k Company of Heroes 2?

Baví vás strategické hry? Rádi se jejich prostřednictvím přesouváte do období 2. světové války? Potom vám určitě neuniklo vydání samostatně hratelného DLC Company of Heroes 2: The Western Front Armies. Toto rozšíření přináší do hry dvě nové armády, po kterých hráči základní verze poměrně dlouho volali. Jak se vývojářům DLC povedlo? Vyplatí se za něj dát něco málo přes 500 korun?

WFA_CoH

První setkání s DLC The Western Front Armies bylo „zajímavé“

Já sám jsem s pořízením DLC The Western Front Armies vůbec neváhal, jelikož provozuji web CoH.cz a musím být stále v obraze. Dokonce jsem se účastnil i prvotního testování hry. Ovšem začátky byly poměrně krušné, jelikož vývojáři u obou nových armád naprosto změnili systém stavby budov a zpřístupňování nových jednotek.

Musíte si zvyknout na nové základny

Například američani začínají na již hotové kruhové základně. Pro zpřístupnění různých druhů jednotek ovšem potřebujete vycvičit potřebné velitele, kteří se skutečně objeví na bojišti a mohou používat různé speciální schopnosti. Německé oberkomando naopak vůbec žádnou základnu klasického typu nemá. Když jsem hru spustil poprvé, vyjelo mi na bojiště nákladní auto a já vůbec netušil co s ním. Později mi došlo, že ho musím přemístit k nějakému bodu a na zvoleném místě ho ukotvit. V takovou chvíli se z něj stává klasická budova, ve které lze verbovat nové jednotky.

Američané disponují množstvím pěchoty, kdežto Oberkomando se spoléhá na těžkou techniku

Trvalo mi pěkných pár her, než jsem se v tomto systému trochu zorientoval a přestal jsem být snadným cílem pro nepřátele. Dokonce jsem se naučil i správně kombinovat jednotky, aby byla moje armáda bojeschopná a připravená na všechny herní situace. Snad jedině u američanů se mi nelíbí možnost vytváření pouze poměrně slabých tanků. Kdyby alespoň pěchota disponovala silnými protitankovými zbraněmi, ale bohužel tomu tak není. Odhadoval bych, že ve srovnání s raketomety panzergrenadierů by ty americké byly tak o třetinu horší.

Síla základních německých jednotek je zvlášní

Německé Oberkomando naopak silnými tanky disponuje. Dokonce i jejich základní jednotky, které mají částečně  funkci jakýchsi ženistů, disponují celkem velkou silou vůči základním jednotkám všech ostatních armád. To je věc, která by podle mého názoru zasloužila drobnou úpravu. Když totiž základní jednotky likvidují i velmi silné úderné jednotky SSSR, tak je asi něco špatně…

Těžké německé tanky není radno podceňovat

Co se obrněných vozů týče, tak Oberkomando už od začátku disponuje malým autíčkem s kulometem a později se přidávají i vozy s protiletadlovými děly. Chybět pochopitelně necmí ani klasické tanky a velmi silné těžké tanky, které dokáží rozhodnout vyrovnanou bitvu. Jejich nevýhodou je sice pomalejší pohyb, ale kompenzují to vynikající silou střely.

Celkový dojem ze hry

Závěrem bych tedy rád shrnul všechny mé dojmy z tohoto DLC k Company of Heroes 2. Vývojáři si rozhodně s jeho vývojem dali velkou práci a až na drobné detaily či nutnost určitého vybalancování se jim vše povedlo. Do hry tyto dvě nové armády rozhodně přinesly oživení, jelikož proti nim mohou hrát i vlastníci pouze základní verze hry. Byly přidány také nové mapy zcela odlišného typu, než které se ve hře do té doby nacházely. Za pět set korun je toho tedy víc než dost a rozhodně takto utracených peněz litovat nebudete.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama