Menu

The Forest – První dojmy z procházky lesem

TheForest 2014-06-01 22-51-51-40

Až půjdeš do lesa v tento den, tak uvidíš, budeš se bát. I tímto způsobem dá uvést tento zajímavý Indie titul. Jaké jsou asi procházky v tomto virtuálním lese, má člověk v lese pocity strachu a úzkosti? Mohou se milovníci žánru na The Forest skutečně těšit, nebo jim prozatím nemá co nabídnout?

Les místo plné strachu

Sedíte v letadle vedle svého syna. Stroj má najednou poruchu a láme se dvě půlky. Po pár minutách se probouzíte a vidíte, jak vaše dítě odnáší podivně pomalovaný humanoid. Nezbývá vám jiná možnost, než vzít vše ve vašem okolí a jít hledat vašeho miláčka. Máte před sebou prostě nelehký úkol přežít a zachránit svého potomka.

TheForest 2014-06-01 22-43-23-09

Základní kámen příběhu položen

Autoři svou volbou prostředí, učinily brilantní rozhodnutí. Kde jinde by se člověk bál víc než na odlehlém ostrově, který je zcela pokryt lesy. Je tu jen on a nemalý klan kanibalů. Občas jasně nevíte, jestli keř,  který vidíte, není náhodou nepřítel, čekající na svou kořist. V této hře však není jen les ale i podzemí, které tvoří obrovské bludiště, obývané podivnými mutanty. Strach, nejistota, život syna a hlavně touha po přežití vás ale ženou kupředu i přes všechny překážky. V prvních momentech kdy vás porazí podivní humanoidi, končíte v jeskyni plné zajímavých předmětů. Na škodu je že se v ní objevujete, pokaždé když se vám stane nějaký úraz.

TheForest 2014-06-01 22-22-51-14


Všechny krásy světa

Hra vás zaujme jak výbornou hratelností tak i celkem slušnou grafickou stránkou. Čím déle ve hře jste, tím více dokážete ocenit krásy, jenž vám les nabízí. Cítíte z něj život. Zvěř je neustále v pohybu. Plazi se zřejmě přemnožili, protože v takovém počtu jako v The Forest , jsem je snad ještě nikdy jinde neviděl. Zvuky lesa vás dokáži uklidnit, do chvíle než v dáli uvidíte podivné obrysy postav. Po pár sekundách slyšíte křik a nezbývá vám nic jiného než se problému postavit a své pronásledovatele zabít anebo jednoduše vzít nohy na ramena pokusit se utéct. Prostředí dokáže být k hráči v jednom momentu přívětivé a po pár sekundách již ukazuje svou odvrácenou stranu.

TheForest 2014-06-01 22-56-46-68

Hlavní je se zabydlet

Crafting a celkově přežití je v této době asi na hlavní koleji. Proto první kroky po tom co se dostanete z letadla, povedou k hledání vody a jídla. Jako by hlavní postava věděla předem, že se stane něco zlého. Máte u sebe totiž deníček, v kterém je popsána většina herních mechanizmů důležitých pro přežití. Zatím je den a proto se pomalu dáte do stavby svého úkrytu, který vám později bude sloužit k odpočinku i ukládání hry. Zatím ale The Forest nenabízí možnost zapisování pozic.

Po zajištění přístřešku je dobré připravit se na noc. Kdy se bude okolí nepřáteli jen hemžit. Pro začátek máte pár pastí. Ty vám usnadní obranu proti nezvaným návštěvníkům. Naštěstí nejsou moc náročné na suroviny, takže jejich vystavění vás bude stát minimum a jejich účinnost bude jednoduše maximální. Díky tomu se alespoň v okolí vašeho přístřešku, stanete lovcem, který trpělivě čeká na svou kořist.

 TheForest 2014-06-02 00-37-02-14

Skromný přístřešek

Není zde však jen lov lidí, stravou zde pro vás bude jak lesní ovoce, tak i maso zdejší zvěře. Ta je prozatím tvořena převážně plazi, králíky, ptáky a rybami. Zvířata můžete stahovat, takže využití má jak jejich maso, tak i kůže, peří a občas i kosti. Těším se do budoucna na lov vysoké.

Váš inventář je oproti ostatním survival hrám značně omezen, v určitém směru by se dalo říct, že je realistický. Unesete skutečně minimální zátěž. Některé předměty můžete kombinovat s ostatními což, dává do budoucna mnoho možností a příležitostí pro kreativitu tvůrců. V tom se asi The Forest liší od ostatních titulů nejvíc.

TheForest 2014-06-01 22-45-56-09

Poznej svého nepřítele

The Forest je plný podivných humanoidů, kteří vynikají výtečnou obratností a kooperací. Většinou je vidíte, jak pochodují po lese, hledají kořist a přitom rozšiřují své území za pomoci hrůzných staveb z lidských ostatků. Jsou zde lovci a spolu s nimi chodí ženy, které jim slouží jako určitá opora. Když muže vážně zraníte, tak k vám přiběhnou a snaží se mu pomoct vstát, mezitím co vás další člen smečky napadne. V lese mají vystavěné menší osady a vesnice. Jejich aktivity naleznete i v podzemí, kde pořádají různé formy oběti. Pravděpodobně pro vyšší mutanty, kteří tyto temné chodby obývají. Jestli se rozhodnete je lovit, tak je dobré po jejich zabití co nejdříve najít vodu. Jejich krev není zrovna hygienická, tím pádem čím dříve jí smyjete, tím lépe pro vás. Snad se časem dozvíme víc o jejich kultuře a příběhu.

T


Drtivý dopad

Letadlo má asi více možností dopadu. V prvních momentech The Forest člověka zaujme. Sice po pár hodinách již není co dělat. Ale berme v potaz, že hra je ve stádiu Alfa. Tím pádem se můžeme těšit na kvalitní titul, který bude do budoucna slibně růst do krásy a prosperity.

A co nám tvůrci dodají do budoucna? Například evoluční vývoj našich domorodých přátel, více zvířat, lepší možnosti stavění pastí a obydlí. Hlavně herní svět se rozroste o nvé lokace a nepřátele. A abyste na něm nebyly tak osamoceni, přibude i hra pro více hráčů.

TheForest 2014-06-01 22-18-50-32

The Forest ukrývá další část tajenky je to 3.

Jeden komentář

  1. Michal Schmidt napsal:

    Parádní preview. Jedná se dle mého o decela slušívý a slušný počin :-)

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama