Menu

WarFace – Válka začala, přidáte se?

WarFace je Free 2 Play titul vyvíjený ukrajinskou pobočkou Crytek Kiev exklusivně pro PC a to zásadně pro hráče z východní části světa – Čína a Rusko kde vyšla v roce 2012. V těchto zemích hra nemá zrovna nejhorší herní komunitu, ale stejně se dostala i k hráčům z Evropy a z Ameriky. Hra se dostala i na konzoli X-Box 360.

1

Vyber si povolání

Ve hře si můžeme vybrat ze čtyř povolání:

Rifleman – který používá k boji útočné pušky a funguje jako zásobovač munice.

Medic – možná vám to přijde divné, ale medik chodí zásadně s brokovnicemi. Má za práci vám doplnit zdraví a popřípadě i oživovat padlé.

Engineer – chodí se zbraněmi typu SMG, vyžívá se ve výbušninách a funkci v týmu obstarává tím, že dokáže opravit poškozené zbroje.

Sniper – jako ostřelovač dokáže podpořit tým střelbou ze zálohy. Žádnou větší funkci v týmu neobstarává.

Ke každému povolání od začátku hry si projdete krátkým tutoriálem, aby jste se ho naučili ovládat.

2

Vyber si Mode ke hraní

Hra nabízí dvě možnosti hrát kooperativní kampaň v pěti lidech nebo se pustit do módu Versus.

Versus je hra pro více hráčů. Hráči bojují v těchto módech – Free for All, Team Deathmatch, Plant the Bomb, Storm, Capture a Destruction. Mapy, kterých je osmadvacet, můžeme hrát až v šestnácti hráčích (8 v. 8). Zprvu můžeme hrát pouze pár módů a map, zbytek si však musíme nejprve po-odemykat.

3

Coop je hra pro až pro pět hráčů bojujících proti nepřátelům ovládané umělou inteligencí na šesti každým dnem měněných mapách. Každá kooperační mise začíná výsadkem vojáků z vrtulníku a končí evakuací opět vrtulníkem. Nepřátelé zde představují klasické vojáky nebo bosse. Prvním je Heavy Gunner, který je silně zaštítěn a jde po vás s rotačním kulometem. Druhého bosse zde představuje vrtulník, který po vás pálí z kulometů a ve větším ohrožení bombarduje raketami. Třetím je Heavy Mech, ten je brutálně zaštítěn a jde po vás s kulomety a raketomety.

4

V náplni misí není pouze porážení bossů. Často budeme dělat ochranou eskortu limuzíně či tanku. Každý den je zpřístupněno šest map různých obtížností a měnit se budou s tím jak budeme postupovat. Mění se buďto, že původní mapu projdeme pozpátku, na těžší obtížnost, s přidanými bossy nebo prostě jinou mapu s jiným úkolem. Na hře je přímo vidět, že byla dělaná především pro týmovou práci. Dobře složený tým s dobrou kombinací povoláním je v podstatě nezničitelný. Totéž platí i pro mód Versus.

5

Jakou můžeme používat výbavu? 

Hra nemá licencované zbraně, ale věrně z nich vycházejí. Poznáte například útočnou pušku M4, AK-47, z brokovnic SPAS-12, Saiga-12, z SMG je to MP5, P90 a ze sniperských pušek například SVD Dragunov nebo Barrettu cal. 50. Všechny zbraně mají také dobré ozvučení. Z výstroje si můžeme vybrat od masek, vest, rukavic až po boty. Každá z věcí plní nějaký účel například lepší sprintování a nebo větší zabezpečení proti střelám. Kromě koupení samostatné věci a sestavení dle libosti si můžete koupit i kompletní zbroj. Zbraně a výstroj se častým používáním poškozují. Je tedy nutné si je nechat časem opravit. 

6

Jak získáme přístup k věcem a za co si ji můžeme kupovat?

K odemčení předmětů jako jsou zbraně, vybavení a výstroj vedou dvě cesty… Oběma si musíte projít. Nejprve si v Lobby vyberete, co by jste chtěly odemknout z těch tří věcí dříve a po odemčení si je musíte koupit za herní měnu. Pro vybavení však platí pouze jedna cesta – stačí si ho pouze odemknout. Jedná se vlastně o vybavení na zbraň jako jsou různé zaměřovače, bodáky, tlumiče zvuku nebo záblesků, rukojeť pro stabilitu nebo stojánek vhodný ke střelbě z lehu.

7

První měnou je ‚WarFace Dollars‘, které si vyděláváte jak za kooperační mise tak i z módu Versus. Kupujete si za ně své vlastní věci. Druhou měnou je zde ‚Crown Money‘. Dostáváte je za perfektně zahrané kolo a sčítají se z odehraného skóre a za perfektní čas mise. Kupujete si za ně věci na omezený čas. Poslední měnou jsou zde kredity, které ze hry dělají částečně hru z označením Pay to Win což znamená, že si musíte zaplatit.

8

Grafika a Umělá Inteligence

WarFace je hnáno na jednom z nejlépe vypadajících enginů vůbec – je jím CryEngine 3. Tvůrci však chtějí aby si hru jako F2P mohl zahrát každý a tak se tedy žádné grafické orgie v podobě třetího Crysis nekonají. Avšak netvrdím, že vypadá strašně ba naopak – na F2P hru grafika vypadá výborně. Bugů je tu minimum nejčastěji si jich všimnete když zvedáte sraženého parťáka na nohy. Pak si můžete všimnout nějakých chyb u parťáků i když za to většinou může nízký ping. Umělá inteligence nepřátel je na vysoké úrovni. Nepřátelé se k vám nebojí přijít blízko a srazit vás k zemi, kolikrát na vás útočí i v přesile, neštítí se na vás střílet z raketometu. A sniperští nepřátelé mají výborné mušky, tudíž se vyplatí se krýt nebo být stále v pohybu. Jejich výdrž a UI je limitována obtížností, avšak i na nejlehčí obtížnost se může stát, že jim skočíte do pasti. 

cheat_for_warFace

Pokud vás hra zaujala můžete se zaregistrovat buď na této stránce – https://www.warface.com nebo nově na klientu služby Steam.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama