Menu

MAD MAX – Přežije ten nejšílenější

Příští rok přijde do kin nový již čtvrtý film ze světa Šíleného Maxe s podtitulem Fury Road s Tomem Hardym v hlavní roli. Režie i scénáře se opět chopil člověk, který je se Šíleným Maxem již od počátku – je jím devětašedesátiletý australský režisér George Miller. Není to však všechno co se nám ze světa Šíleného Maxe dostane – film bude doprovázen hrou.

Na trailer z letošního Comic Conu v San Diegu se můžete podívat níže. 

Na začátku roku 2013 přišlo švédské studio Avalanche Studios, které stojí za výbornými zatím dvěma díly hry Just Cause s novinou, že pracují na další hře. Mluvilo o hře v otevřeném světě z pohledu třetí osoby. Fanoušci se domnívali, že pracují již na třetím díle Just Cause. To byl však omyl a studio pod křídly Warner Bros Interactive Entertainment oznámilo hru MAD MAX a na E3 téhož roku se pochlubili s prvním trailerem.

Trailer nám již nastínil typické nehostinné prostředí pro tuto postavu kdy je svět zpustošen válkou. Prostě tak jak ho známe nejlépe z druhého filmu Mad Max: Road Warrior. Můžete si všimnout náznaku, že Max se dostane do konfliktu s muniční krizí kdy se v Maxově upilované brokovnici nachází jedna patrona a na zemi leží muž prosící o smrt. V traileru se krom toho objevuje Maxův legendární Australský interceptor Ford Falcon posílený kompresorem, který známe z filmů jako ‚Last V8‘. Mimo jiné se dají vozidla použít jako smrtící zbraň.

2

Tohle je to co zbylo. Morálka, zákon, soucit… Tohle už neexistuje. Naděje je mrtvá. Sláva je ztracená. Vyčerpané je vše co nás obklopuje. Dlážděné silnice nikam nevedou. Potřebovali jsme najít hrdinu, který by vše změnil. Ale nikdy jsme hrdinu nedostali. Dostali jsme jeho – muže, kterému říkali Max.

Cesta osamělého muže vyprahlou pustinou. Poušť, kde dříve mohlo být moře čemuž nasvědčují vraky lodí a ponorek na souši. Cestou míjí spadlá letadla v písku a hořící vraky vozidel. Mimo to trailer ukazuje objevení nového vozu, automobilové honičky a bouračky, výbuchy, rvačky, slaňování a nějakého bosse se zbraní s motorovou pilou na tyči.

3madmax2

Zde je člověk nic bez své káry. Vzali mu auto. Tak si postavil ještě lepší. Tohle je víc než jen mašina. Tohle je způsob života. Způsob jak bojovat. Cesta k přežití…

Max se snaží uniknout svým pronásledovatelům, ale ani brutální výkon jeho nadupaného Interceptoru mu zde nepomůže a oni ho stejně dostanou. Seberou mu auto a nechají ho v pustině. Člověk bez vozu v tomto nepřátelském prostředí je nic a aby přežil tak musí sehnat vůz a za pomoci mechanika Chumbucketa z něj vytvořit ještě nadupanější mašinu. Půjde tedy o stroj s názvem Magnum Opus a o jeho velerozsáhlé vylepšování. Trailer už nás částečně seznámil s úpravami, které budeme muset k přežití využít. Video nám ukázalo úpravy od různých kompresorů, nárazníků nebo bodce na kolech.

1280x720-V1D7

Tato část je spíše pro automobilové nadšence

V traileru bylo v některých scénách možno v levém rohu vidět logo firmy s nápisem ‚West Coast Custom‘. WCC je americká soukromá firma sídlící v Corroně v Kalifornii kde provádějí modifikace různých automobilů. Někteří jí můžete znát i z televize. Jednou se jim WBID ozvalo s nabídkou aby vytvořili repliku vozu Magnum Opus a lidé ve WCC po nabídce doslova skočili. Jejich tvorba napovídá, že herní Max bude řídit vozidlo Ford Maverick z roku 1971 s šasí/podvozkem z Ford Ranger 1998. Vůz dostal motor přeplňovaný kompresorem od firmy Edelbrock. Se zavěšením kol od Camburg Engineering s tlumiči značky Fox. Dále offroadová kola od firmy Fuel s Pneu od General. WCC ještě kompletně předělalo výfukový systém, který je umístěn na bocích vozu. O poslední úpravu na karoserii se postarala firma Storyland Studio, která vytvořila repliky předního nárazníku a odstřelovací pušky, která je umístěna na zadní čísti střechy. Takže už je jisté s jakým strojem budeme mít ve hře co do činění.

8

Když máme nadupaný vůz a rozsáhlé možnosti tuningu, důležitou věcí v příběhu by mělo být to co bylo pravým důvodem války – palivo. Od druhého dílu bylo klasické palivo jako třeba benzín velice žádaná pohonná látka. Přecházelo se na alternativní paliva jako dusík nebo methan. Při spuštěném kompresoru se odběr paliva o dost zvýší. Na tomhle film sám o sobě staví a hra by to neměla opomíjet.

Co dalšího nám hra nabídne?

Tvůrci si pro tuto hru vypůjčili několik prvků ze svých vlastních her například otevřený svět nebo bizarní metody jak to skoncovat s nepřáteli. Těšit se tedy můžeme na divoké přestřelky a to jak z pohledu za volantem tak se samotným Maxem z pohledu třetí osoby. Možnost rozsáhlého levelování, vylepšování zbraní nebo vozidla a těžkého rozhodování při útěku z pustiny. Sbírání odpadů, kdy každý šrot může být důležitým ke zlepšení vybavení, zbraní i vozidel. Můžete též vyplenit nepřátelské tábory k získání cenných materiálů.

Mad_max_videogame_-_vehicular_combat10

Přežívat nebude snadné. Střetnete se s nebezpečnými frakcemi a gangy a hra nabídne více než desítky vedlejších misí a úkolů. V působivém dynamickém světě budeme bojovat nejen se smrtícími gangy nájezdníků, ale i se zrádnou krajinou nebo nepříznivým počasím. Řízení automobilů je založené na fyzickém chování a každé vozidlo nebude stejné.

Jak jsem již psal výše – na hře pracuje švédské studio Avalanche Studios a vydávat jí bude Warner Bros Interactive Entertainment na platformy PC, Xbox One, X-box 360, PS4 a PS3 nejspíše v anglické lokalizaci. O přesné datum vydání kdy se vtělíme do kůže Šíleného Maxe Rockatanskyho můžeme pouze spekulovat, bylo uvedené pouze to, že hra vyjde v Říjnu roku 2015.

11

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama