Menu

Modern Combat 5 nejlepší střílečkou pro mobily, dokázal to i po páté?

Modern Combat můžeme bez sebemenších předsudků zařadit mezi nejlepší akční tituly na mobilních platformách. Herní nabídka se v této oblasti každým rokem posouvá za pomyslnou hranici očekávaného a aktuálně jde o nepřehlédnutelnou platformu s celou řadou precizních titulů. Jedním z nich je i Modern Combat 5, pojďte se s námi podívat, jak se hraje.

Ani u tohoto pokračování úspěšné série se vývojářský tým nemění. Gameloft označuje svůj pátý díl přízviskem Blackout a tentokrát se přesuneme do zcela jiného prostředí společně s novým grafickým provedením. Nemusíte se obávat, že by pod tíhou radikálnějších změn utrpěla celá podstata hry, stále se můžeme těšit na létající končetiny, neuvěřitelné množství nábojů a likvidaci nepřátel v podobě teroristů.

modern-combat-5-1-1024x768

Mise jsou kratší a údernější

V singleplayerové části se zhostíte ostříleného speciálního agenta jménem Phoenix, který vás díky smysluplné dějové lince provede několika městy. Hlavním úkolem není návštěva oblíbených historických památek, nýbrž odhalení a likvidace zkorumpovaných politiků, policistů a v neposlední řadě i teroristů. Hlavní kampaň je rozdělena do 5 částí, které vás provedou městy jako je Tokio, San Marco nebo Benátky.

Ten kdo z vás hrál předcházející tituly, určitě si vzpomene na časovou náročnost jednotlivých misí v daných městech. Dříve se průměrný hráč na konec mise prostřílel asi za 20 minut, tentokrát vám to v průměru zabere 5 minut. Někdo tento krok ocení, avšak hráči, kteří se rádi ponoří do děje akčního dramatu za hvizdotu kulek i na několik desítek minut mají smůlu.

MC5-Blackout-Classes-jpg

Mini hry v Modern Combat nejsou dobrovolné

Hra samozřejmě nabízí i další doplňkové výzvy, jejichž povahu můžeme klasifikovat jako příjemné minihry. Vyzkoušíte si tak ve zpomaleném Matrix režimu zlikvidovat všechny teroristy v místnosti. Rovněž se na malou chvíli stanete odstřelovačem nebo těžkým defařem své pozice za těžkým kulometem. Jediným závažným problémem je fakt, že se tyto minihry stávají nedílnou součástí kampaně, takže pokud je všechny nedokončíte, rozlučte se s dalším levelem. Minihry většinou fungují jako dokonalé vytržení a zpestření celého děje, zde se stávají nutným zlem a zvláště když se neustále opakují.

Impozantní souboje na blízko

Modern Combat 5 není ničím jiným než klasickou střílečkou, kde se zkrátka budete muset doslova probouchat na samotný konec mise. Nečekejte žádné zádrhely nebo dokonce hledání cesty, na vše budete upozorněni decentní nápovědou. Rozptýlením od stereotypní akce se stávají souboje na blízko stejně jako jízda v člunech nebo střelba z džípu.

Na začátku hry dostanete všestranného agenta, kterého si postupem hry vylepšíte k obrazu svému. Jakmile je něco univerzální, umí to vše na půl a stejně tak je to i u Modern Combat. V průběhu hry se vám otevřou další třídy jako je odstřelovač, těžkooděnec nebo průzkumník. Díky každé třídě se vám otevře i větší arzenál s možností upgradu a vylepšovaní. Klasický RPG styl známý z mnoha jiných her zde funguje naprosto skvěle a stává se svěžím hnacím motorem. U Modern Combatu nečekejte žádné mikrotransakce, což hodnotím jako velké plus. Hra se vám tak v celé své kráse otevře za 130Kč.

unnamed

Multiplayerová řež

Multiplayer ve zdejším scénáři dosahuje impozantních kvalit, které jsou doslova srovnatelné s těmi konzolovými. Navíc je tato část hry nedílně spjata se singleplayerem. Dají se zde nasbírat cenné body pro postup v single kampani a přeskočení výše zmiňovaných miniher. Multiplayer samozřejmě funguje i na tradičním principu, takže se můžete těšit na herní módy typu deathmatch nebo capture the flag. Na konec naší recenze nesmíme opomenout vyzdvihnout fantastické grafické zpracování. Majitelé verze pro Windows si navíc budou moci připojit myš a klávesnici. Jediným nedostatkem a velkým mínusem hry je nutnost připojení k internetu i v kampani pro jednoho hráče.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftM5HM

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama