Menu

Rail Nation – konečně nejde jen o prachy

Před několika týdny se mi do rukou dostala prohlížečová hra bez nutnosti instalace. Na míle daleko hlásala možnost hraní zdarma, což ve mě zanechalo nesmazatelný otisk, že právě bez mikrotransakcí se stanu lovnou zvěří v nejnižších patrech potravinového řetězce. Mýlil jsem se, potulují se zde kolem mě hráči doslova bez jakéhokoliv nervového záchvěvu v lebce. Takové už online hry bývají, tucet hráčů si mastí ego a sypou astronomické částky do svého avataru, uprostřed (kde se nacházím i já) jsou poctivý hráči, kteří neplatí, ale hrát umí a v poslední zóně je vše ostatní.

Nedával jsem železniční strategii moc velké šance, ale na druhou stranu šlo o něco zcela nového. Na každém kroku na vás vyskakují drsní válečníci, draci, rytíři a kdo ví jaká havěť. Velké množství her splývá v jedno velké impozantní fantasy, proto by mohlo být budování železničního impéria světlým prázdninovým bodem.

1389280213_rn_wallpaper_electro_1920x1200

Jsem bohatý, ale nikam jsem to nedotáhl

Rail Nation je výsledkem německého studia Travian Games GmbH. Od roku 2013 se ještě neodvážili dotáhnout svůj počin do zdárného konce, a proto uprostřed své obrazovky spatříte něco ve smyslu, stále to není ono aneb pojem BETA. Po vytvoření svého účtu dostanete okamžitý přístup ke svému nádražnímu městu, kde si můžete zahrát na opravdového manažera. Stavíte budovy, rozšiřujete jejich úroveň a snažíte se co nejrychleji přepravit co největší množství surovin. Na samém počátku si vyberete své město, pro které chcete jezdit. Každé z těchto měst má své touhy a požadavky. Hráči musí v rámci celého města spolupracovat a dovážet do jeho útrob požadované suroviny. Peníze zde tedy nehrají až takový PRIM, jelikož do samotného finále se dostane jen 10 nejrychleji zazásobovaných měst. Pokud si budete hrát na vlastním písečku, nikam se vaše město nedostane a vy v něm sice skončíte jako bohatý magnát, ale do finále se nepodíváte.

rail-nation-1

Rail Nation prověří vaší ochotu spolupracovat

Railnation je výhradně o spolupráci, patřit do tzv. Asociace je zde přímo nutností. Každá asociace má svého předsedu a ten se domlouvá s předsedy ostatních asociací a rozdělují si továrny, které budou přepravovat. Bez asociace budete jen potulným psem s celou řadou nevýhod. Prodlouží se vám čekací doba na nakládání surovin v továrnách, ztratíte velké množství prestiže a ochudíte se o hru jako takovou. Rail Nation je v našich končinách celkem neznámým počinem, přesto má již celkem slušnou základnu českých hráčů, kteří hrají celkem na sedmi serverech. V případě, že patříte k milovníkům budovatelských strategií, vyzkoušejte Rail Nation a napište nám, jak se vám líbí.

Podrobný návod na hru a odkaz ke stažení naleznete zde: http://www.railnation.clanweb.eu/

 

Jeden komentář

  1. RN napsal:

    Za mě super hra, takže vřele doporučuji. Kdo má zájem si přidat, tak pište, díky. Odkaz zde: http://bitly.com/2vRINQD

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama