Menu

Známe odpovědi týkající se exkluzivity nového Tomb Raidera

 

Je to pár dní, kdy na Gamescomu byla oznámena exkluzivita nově připravovaného Rise of the Tomb Raider pro platformy Xbox One a Xbox 360. Tato informace vyvolala povyk po celém internetu a Square Enix posléze zachraňovalo situaci tvrzením, že exkluzivita je pouze dočasná. Včera byl na oficiálním blogu hry Tomb Raider zveřejněn příspěvek, který obsahoval odpovědi na často kladené dotazy (F.A.Q.) hráčů a novinářů a lecos objasňuje.Obrázek 1

1. Co znamená exkluzivita pro Xbox?

Znamená to, že Rise of the Tomb Raider vycházející o prázdninách 2015 bude exkluzivně pro platformy Xbox One a Xbox 360.

2. Bude exkluzivita pro Xbox dočasná? Jak dlouho bude hra exkluzivním titulem? Dočkáme se hry v budoucnu i na PS4 a PC?

Ano, naše dohoda s Microsoftem bude mít určitou dobu trvání. Momentálně neprobíhají diskuze ohledně detailů, ale zaměřujeme se na tvorbu skvělé hry pro Xbox 360 a Xbox One.

3. Ví o této dohodě Crystal Dynamics?

Ano, a jsou nadšeni se spolupráce s Microsoftem, díky které může vzniknout co nejlepší hra. Máme s Microsoftem dlouhou historii a vždy naše značky podporoval. Pomohou nám s rozvojem značky Tomb Raider více než kdy dříve.

4. Brali jste v potaz fanoušky, když jste dělali toto rozhodnutí? Je si Crystal Dynamics a Square Enix vědom historie značky Tomb Raider na Playstation a PC?

Samozřejmě. Toto rozhodnutí se nám nědělalo lehce. Naším cílem je vytvoření té nejlepší možné hry a vztah s Mircosoftem nám pomůže realizovat naše vize.

5. Proč Microsoft, Square Enix nebo Crystal Dynamics neřekly otevřeně, že se jedná o dočasnou exkluzivitu? Proč vše tak nepřímo?

Nechtěli jsme způsobit žádné zmatení při oznamování hry. Stage Microsoftu na Gamescomu byla ideálním místem pro prvotní oznámení, ale nebylo potřeba zabíhat do detailů.

Obrázek 2

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama