Menu

Assassin’s Creed Unity Preview

Studio Ubisoft nám slíbilo, že se každým rokem na pultech obchodů objeví nová hra z universa Assassin’s Creed. Všichni tedy víme co to pro letošní rok znamená a na to jsou připravené dvě hry – AC: Rouge pro Old Gen a plnohodnotný díl AC: Unity, o kterém tato Preview bude.

Příběh Assassin’s Creed Unity

Tentokrát se na příběh podíváme očima francouzského asasína Arna Victora Doriana do doby Velké francouzské revoluce, která probíhala mezi roky 1789 až 1799. Ulice Paříže jsou zbrocené krví poddaných, kteří v sobě našli odvahu postavit se útlaku aristokracie. Na vlastní kůži zažijeme dobití Bastily nebo popravu krále Ludvíka XVI. Mimo to se dočkáme i velice propracovaného a emocemi nabitého příběhu samotného Arna, který půjde až do hloubky. Velikou roli ve hře bude hrát láska mezi ním a templářkou Elise. Arno má být velice emotivní postava, kterou připojení k řádu asasínů dohnala těžká životní zkušenost. Já osobně si myslím, že se máme na co těšit.

1

Coop Assassin’s Creed Unity

Obsaženost hlavní kampaně doplňuje kooperační mode pro čtyři hráče, kteří mohou s vámi plnit příběhové mise online speciálně vytvořené pro hraní ve skupině. Všechny schopnosti a vybavení získané v kampani jsou použitelné i v kooperaci. Mimo to si v tomto módu hráči mohou vybrat speciální kooperační schopnost, která pomůže k lepšímu přežití týmu což opět zvýší zážitek z hraní.

Nic není pravda, vše je dovoleno… Tohle není povolení, tohle je varování!

AC Unity redefinuje celou herní sérii Assassin’s Creed. Ať už jde o základy hratelnosti od pohybů, plížení, soubojů nebo samotného parkouru. Soubojový systém je přepracovaný pro bohatý zážitek z boje. Dále přibude úplně nový systém plížení, který je volitelný po zmáčknutí daného tlačítka (jistě ‚C‘ pro Crouch). Nad parkourovým systémem hráč dostane plnou kontrolu. Změnilo se i šplhání z budov kdy jsme ve starších dílech museli slézt nebo rovnou seskočit což dokázalo při pronásledování dosti zdržovat. Zde to můžeme seskákat rychlejším způsobem. Nakonec jsou tu nové techniky pro manipulaci s davem.

Hráč si svého asasína bude rozvíjet díky možnostem úprav zbraní, výbavy a obleků. Každá z nich bude obsahovat různé specializace pro schopnosti a každý si zde najde svůj herní styl.

23

Něco z historie série AC

Asasínská série se s námi táhne již od roku 2007 – od prvního dílu přes díl druhý a jeho datadisky až do třetího dílů, který uzavřel příběh Desmonda Milese. Celkem tři konce postav z doby pravých syrských asasínů při třetí křížové výpravě. Dále asasína z doby italské renesance, se kterým se podíváme i do Konstantinopole či asasína indiánského původu z časů americké války za nezávislost. Čtvrtý Assassin’s Creed s podtitulem Black Flag, který nás zavedl do začátku 18. století do doby bukanýrů. Ubisoft je poslední dobou nějak ujetý do velkých otevřených světů ať už jde o hru Watch Dogs, připravované střílečky FarCry 4 nebo závodního The CREW. Čtyřka dostala obrovské lokace v Karibiku. Assassin’s Creed Unity též nebude zahálet a její Paříž též, která bude postavena podle dochovaných materiálů z téhož století v dech beroucím měřítku 1:1. Otázkou může být jestli i při takové rozlehlosti se budeme moci podívat i do dalších koutů Francie nebo budeme operovat pouze v Paříži. Dle mého názoru půjde spíše o druhou možnost. Hra Unity je ve vývoji již třetím rokem.

4

Zakončení

Paříž bude tedy nádherná, obrovská a stylizovaná do původního historického vzhledu. Za tohle můžeme poděkovat AnvilNext enginu, který byl silně modifikován a přeorientován pro novou generaci konzolí. Hra na prvních gameplay záběrech po grafické stránce vypadá výborně – asi tak jako každý nový díl této vynikající série. Nám už však nezbývá nic jiného než si počkat na vydání samotné hry. Zakroužkujte si v kalendáři datum 11. Listopadu 2014 kdy hra vychází pro PC a pouze pro konzole nové generace PS4 a X-Box One. Hra na všechny platformy vyjde s českými titulky.

5

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama