Menu

Minimum – V jednoduchosti je krása

Minimum si nebere servítky s nějakými detaily v dokonalé mimice nebo bezchybném příběhu. Vydejme se do světa, kde se počtu hlavní u pušky meze nekladou!

Skvělý první dojem

Ve hrách pro více hráčů jsem zvyklá si nejdříve zkusit tutoriál, aby mě déle hrající postavičky hned nerozsekali na kaši. Minimum Vám po přihlášení do systému Mber velice srozumitelně a vcelku krátce vysvětlí, co které tlačítko v menu dělá, pak následuje krátké video o zápasu samotném, než Vás hra pustí do souboje online. Video je rychlé a výstižné, ukáže situace a k nim velice krátké texty tak, že to jistě pochopí úplně každý.

2014-09-21_00004

Pořádný bouchačky

Jako dárek od tvůrců dostanete pár potřebných krystalů na odemknutí a výrobu své první zbraně, mimo těch začátečnických. Každá zbraň má primární a sekundární funkci. První většinou spočívá v automatickém střílení a druhá vypustí větší dávku nábojů najednou. To se krásně hodí k doražení nepřátel. Samozřejmě nechybí ani třetí slot na granáty a automatické střílny. Nejlepší vlastností Minima je, že se jednotlivé zbraně za každý kill vylepší, pod tím si představte změnu konstrukce, lepší demage, rychlejší nabíjení a jiné výhody. Taková vylepší mají celkem 5 levelů. Po umření se level zbraně jako za trest sníží. Za zabíjení protivníků či úspěchy v plnění ostatních misí si můžete přímo ve hře po respawnu vylepšit i brnění, každé má jinou vlastnost. Vždy je lepší si pořádně přečíst popis, snadno se může stát, že se výhody jednotlivých kusů brnění navzájem vyloučí.

2014-09-21_00020

Největší = nejlepší?

Záleží na velikosti? To je jedna s rozporuplných otázek života. V Minimu to ale tuplem platí! Dokonce i vývojáří nazvali mód Souboje Titánů jako nejlepší ve hře, a já s nimi naprosto souhlasím. Ve zkratce jde o to, že každý tým vypustí jednoho obra, aby zničil nepřátelské jádro. Svého titána ochraňuje a nepřátelského se snaží zničit. Když jsou oba titáni zničení, můžete si polepšit do příštího vypuštění sbíráním bonusů na mapě, tím se stane daný titán silnějším, rychlejším, nebo účinějším. Nepřátelský tým tento lov rozhodně neplánuje nijak zpříjemnit a tak se bojuje a bojuje a lootuje. Dále tu pak máme klasický Death Match, tento mód mi velice připomíná Quaka, netřeba bližšího popisu. Jako poslední dostupný herní režim je Horde, jedná se o jakýsi survival, souboj několika hráčů proti vlnám nepřátel pod velením umělé inteligence. Každá mapa nabízí jiné AI protivníky jako třeba malinké dinosaury nebo rytíře s bazukou, nechybí ani světelní pavouci, samozřejmě.

minimum titáni

Problémy se servery

Bohužel Minimum nedostálo svého jména v počtu problémů. Pokud jste čerstvě naverbovaní a zrovna narazíte na rozehranou hru zkušených hráčů, nemáte moc šanci si nějak zahrát, natož zazářit. Ostatní jsou už totiž se zbraněmi na vysokém levelu a brnění zrovna tak. Bohužel mě nenapadá žádný racionální způsob, jak se tohoto problému s nevyrovnaností vypořádat. Museli by přestat existovat rage-quitteři. Dalším nešvarem je nestabilita serverů. Za celou dobu hraní jsem spojení ztratila tolikrát, že to už stojí za zmíňku. Nevyhnuli jsme se ani mikro transakcím, většinou jde ale jen o kosmetickou úpravu, což nedává v této hře moc velký smysl.

2014-09-21_00026

Méně je někdy více

Přesně to je slogan této hry a není k němu námitek. Místo nádherných obličejových struktur, které nabízí například Call of Duty, mě více očaroval panáček bez tváře. Místo propracovaných kamínků na cestách mě okouzlila jednobarevná podlaha s perfektním nastíněním. Méně zbytečností, kterých si ani nevšimnete a více zábavy, na které jediné záleží. Tak bych shrnula Minimum. Vývojáři slibují spolupráci s fanoušky na fóru i po vypuštění hry z předběžného přístupu, k čemuž došlo 10. září tohoto roku. Hra stojí 7€, což je méně než většina nízkorozpočtových her vzhledem k tomu, co nabízí. Pokud si rádi zastřílíte a je Vám jedno, jak věci vypadají, pokud slouží svému účelu, Minimum je titul právě pro Vás.

Jen jedna další z tý spousty holek, co milujou hraní her a pivo!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama